Vložit poptávku

Novinky

Sledujte naše novinky, abyste byli v obraze, co se týče rezidenčních nemovitostí.

Použití cihel v interiéru

Když se řekne industriální styl, každému z nás se vybaví cihly, beton, neopracované dřevo a přírodní kovy. Ale i v prostorách, inspirovanými tovární výrobou byste se měli cítit doma, ne jako v nehostinném, studeném skladišti.

Obývák

Pokud je prostor dostatečně velký, můžete se odvázat a pokrýt cihlovým dekorem většinu plochy stěn – i přesto ale doporučujeme vždy ponechat alespoň jednu bílou, případně neutrální. Cihly v obývacím pokoji nabízejí nečekané možnosti a variabilitu. Přímo ve zdi lze z cihel vytvořit knihovnu a police a velmi snadno zakomponujete také krb! Perfektně vypadá v takovém obýváku kožený gauč – ze surové kůže, nebo nějaké tmavé barvy, ať už přírodní nebo syntetický. Pro odlehčení volte nábytek a ostatní doplňky v bílých a světlých tonech, ze stříbrných kovů. A tip na závěr – představte si, jak fantasticky vypadá stěna kombinovaná z cihel a skla!

Kuchyně

Do jisté míry je kuchyň „pracovním prostorem“, tudíž celkové sladění místnosti není až tak složitým úkolem. Stačí, když se budete držet jednoduchosti. Kvalitní kamenná pracovní deska, stříbrně kovové úchytky a dřez. Namísto skříněk prosté dřevěné police.

Pokud zvolíte cihly ve světlejší, tedy ne typicky načervenalé variantě, budou se pěkně kombinovat například s betonovou stěrkou. Přidejte pár zelených bylinek v květináčích, ať je máte při vaření po ruce a naprosto dokonalá kuchyně je na světě.

Ložnice

To nejde. Prostě ne, říkáte si. Ložnice má představovat útulný pokoj, pro relax a odpočinek. Tento záměr cihly úplně zničí.

Propusťte uzdu kreativitě a podívejte se na ložnici z nové perspektivy. Nic nebrání použít cihlový dekor i zde. Je nutné pouze zjemňovat – a to ještě výrazněji než v případě obývacího pokoje. Oblíbeným řešením je jako cihlovou zvolit stěnu, která je za postelí a pokrýt ji vrstvou bílé barvy. Netypický prvek je nanejvýš atraktivní a paradoxně, díky bílé barvě působí útulně. Vdechne ložnici úplně jinou, čerstvou atmosféru. V „uzemňování“ pokračujte pokládkou dřevěné podlahy, vhodnými dekoracemi, a to především ve formě textilu, polštářků, chlupatých koberečků a vlněných dek.

Koupelna

V koupelně kombinujte cihlu se sklem a přírodním kamenem. Pokud trváte na kachlích – vyhněte se drobné mozaice, která působí vedle surové cihly jako pěst na oko, volte větší čtverce. Z praktického hlediska je poněkud komplikované vybudovat odolný cihlový sprchový kout a lepší volbou určitě bude cihlu použít na stěnu se zrcadlem a umyvadlem. Vidíte? Opět doladění za použití skla a kamene – poohlédněte se po moderních, minimalistických umyvadlech jednoduchých, hranatých tvarů.

×