Vložit poptávku

Novinky

Sledujte naše novinky, abyste byli v obraze, co se týče rezidenčních nemovitostí.

Sauna doma. Kam ji umístit a tipy jakou vybrat

Saunování bezprostředně milujete a toužíte mít tenhle finský zázrak taky doma? Uznáváme, že rozhodnout se kdykoliv, že chcete jít do sauny a nemusíte se tam mačkat s dalšími lidmi je velice lákavá představa. Jakou saunu do bytu vybrat? A kam ji umístit, aby se vešla, ale nikde nepřekážela?

Zdraví prospěšné

Nikdo se asi nebude divit, že slovo sauna pochází z Finska. Překlad tohoto slova je doslova lázeň. Ta blahodárně působí na naše tělo už desítek tisíc let.

Působí preventivně proti virózám a nachlazením, pravidelný saunováním zlepšuje kondici, posiluje imunitu a perfektně se v ní dokážete zrelaxovat. Opakovaným prohříváním se z těla dostávají ven neduhy (škodliviny, nečistoty)

Který typ sauny je nejvhodnější?

Existuje několik druhů, ale to už jako saunoví profíci jistě víte. Pojďme si je společně rychle projet a říct si výhody a nevýhody jednotlivých typů.

  • FINSKÁ SAUNA – Nejznámější typ sauny je ta finská. Klasika, kde se teplota vzduchu pohybuje od 80 do 100 °C a značná je nízká vlhkost vzduchu.
  • PARNÍ SAUNA – V tomto typu je větší vlhkost, která má léčebné účinky pro lidi s dýchacími problémy. Vysoká vlhkost zbavuje těla škodlivých látek a hydratuje pokožku. V parní sauně jsou kamna s výparníkem, která tvoří páru a v sauně je pak nízká viditelnost.
  • INFRASAUNA – Liší se od ostatních tím, že neohřívá vzduch, ale díky infrazáření prohřívá celé tělo. Nemusí se roztápět, infrapaprsky se postarají o prohřání celého organismu.
  • SOLNÁ SAUNA – Je vhodná pro začátečníky, protože se teplotami pohybuje mezi 40 až 60 °C a vlhkostí kolem 15 až 30 procenty. Od ostatních saun je jiná v tom, že má stěnu ze solných cihel z himalájské soli. Skvělé pro léčbu onemocnění dýchacích cest.
  • BIO SAUNA – Tato sauna je kombinací finské a parní sauny. Teplota dosahuje až 60 stupňů celsia a vlhkost je v rozmezí 30 – 60 %. Vevnitř jsou umístěna kamna s výparníkem, proto můžete využít i esenciální oleje.

Bydlím v malém bytě. Je pro mě sauna vhodná?

Sauny se dají pořídit už od něco málo přes metr, takže i panelákoví jedinci nebo lidé s malou rozlohou bytu si nemusí zoufat a saunu si do bytu koupit.

Kam saunu umístit?

Pokud disponujete velkou koupelnou, tak je nejvhodnější právě tahle místnost. Po sauně rovnou skočíte do sprchy a nemusíte nikam přecházet.

Problémem ale nejsou ani jiné místnosti v bytě. Prakticky si ji můžete umístit, kam chcete. Pokud máte v bytě či domě místo kam by se sauna hodila, ale rozměry nejsou příliš běžné, zvolte atypickou saunu vytvořenou na míru. Bude finančně nákladnější, ale vpadne do prostoru jako ulitá. 

×