# # # #

Štítného

Prague 3
#
Price from 4 576 000 KčCalculate monthly payment
Parking ne
Layout 1+kk
Available 2023
#

bus stop
3 min

#

sport
5 min

#

hospital
7 min

#

school
3 min

#

restaurant
1 min

#

shop
2 min

Comfortable living 5 minutes from the centre of Prague

Rádi bychom Vám představili nový projekt v samém srdci Žižkova, který citlivě propojí jedinečnou historii této pražské čtvrti s nejvyššími standardy moderního bydlení.

We would like to introduce a new project in the heart of Žižkov, which will sensitively combine the unique history of this Prague district with the highest standards of modern living – Štítného.

About the Štítného project

The completely renovated building will now offer an elevator, a private backtyard and, above all, 18 modern apartments of a high standard. A huge advantage is the exceptionally low energy consumption, which you will not find in similar projects in this location.

The offer of small-size flats with a layout of 1+kk and 2+kk should not escape the attention of investors looking for interesting opportunities near the centre of Prague. This is a lucrative property for subsequent long-term or short-term rental.

Location

In addition to the dense infrastructure, the location brings a variety of options where to go for greenery. The popular parks of Vítkov, Riegrovy sady and Parukářka are within easy reach. The location offers all civic amenities, including shops, cafes and schools – the University of Economics in Prague is also nearby. Travelling will not be a problem as the project is in close proximity to the Hlavního nádraží railway station.

Get to know the complete offer of apartments in the Štítného project

The advertised apartments are only a selection of the available units in the project. We will be happy to negotiate the best offer for the purchase of your dream apartment, book a priority inspection of the project or help you with financing the property.

Our services are completely free of charge. Our reward is the commission paid by the developer and your satisfaction!

Check availability
Contact agent
Semrád ⌂ Home Portal
Filip Semrád
+420 601 505 838
Let us find your new home  Plánujete financování hypotékou?

  Prodáváte stávající nemovitost?


  Odesláním kontaktního formuláře souhlasím s předáním osobních údajů a potvrzuji, že jsem se seznámil/a s podmínkami zpracování osobních údajů.“

  Dostupné varianty
  Dispozice
  Cena od
  Balkon / Terasa
  Parkování
  1+kk
  4 576 000 Kč
  yes
  no
  Zdarma Vás provedeme k vysněnému bydlení
  image/svg+xml

  Získat nabídku

  image/svg+xml

  Rezervovat prohlídku

  image/svg+xml

  Zajistit financování

  image/svg+xml

  Kontaktovat makléře

  Kalkulačka pro hypoteční úvěr


   5 849

   Odesláním kontaktního formuláře souhlasím s předáním osobních údajů a potvrzuji, že jsem se seznámil/a s podmínkami zpracování osobních údajů.

   Získat další informace

    #