Hledejte novostavbyČeskoZahraničí
# # # #

Sun Villas Řeporyje

Prague 5
Price from 19 850 000 KčCalculate monthly payment
Parking ano
Layout 5+kk
Available 2023
#

bus stop
2 min

#

sport
3 min

#

hospital
12 min

#

school
3 min

#

restaurant
3 min

#

shop
6 min

Modern and low-energy villas in a quiet part of Prague

The Sun Villas Řeporyje project offers ideal housing for those who desire a quiet lifestyle in close proximity to the centre of Prague. It consists of 9 low-energy family houses of 5+kk with a total usable area of over 200 m². These two-storey houses have generous living spaces, superior materials and direct access to a fenced garden with a terrace. They are located on the outskirts of the urban area of Řeporyje, which has all services and excellent connections to the center of Prague.

About the Sun Villas Řeporyje project

The Sun Villas Řeporyje project is a set of 9 low-energy family houses with 5+kk layout, which offer quiet and spacious living in close proximity to the center of Prague. With a total usable area of more than 200 m² and generous living spaces, they provide comfort for the whole family.

The houses have direct access to a fenced garden with a terrace and use superior materials for extra comfort. The perfect connection to the centre of Prague and all amenities of Řeporyje makes this project an ideal place to live.

Location

Projekt Sun Villas Řeporyje se nachází v městské části Řeporyje, která nabízí široké možnosti společenského i sportovního vyžití a kompletní občanskou vybavenost. Díky rychlostní silnici a dobře fungující veřejné dopravě je cesta do centra Prahy otázkou minut. Okolí navíc nabízí mnoho turistických tras a cyklostezek pro výlety do přírodního parku Dalejské a Prokopské údolí. Celkově je tato lokalita ideální pro ty, kteří hledají klidné a současně dobře dostupné bydlení v Praze.

The Sun Villas Řeporyje project is located in the Řeporyje district, which offers a wide range of social and sports activities and complete civic amenities. Thanks to the expressway and well-functioning public transport, the travel to the centre of Prague is a matter of minutes. In addition, the surrounding area offers many hiking trails and bike paths for trips to the Dalejské and Prokopské valley nature parks. Overall, this location is ideal for those looking for a quiet yet affordable living in Prague.

Get to know the complete offer of houses in the Sun Villas Řeporyje project

The advertised houses are only a selection of the available units in the project. We will be happy to negotiate the best offer for the purchase of your dream apartment, book a priority inspection of the project or help you with financing the property.

Our services are completely free of charge. Our reward is the commission paid by the developer and your satisfaction!

Check availability
Contact agent
Martin Hlavík
+420 601 541 320
Let us find your new home  Plánujete financování hypotékou?

  Prodáváte stávající nemovitost?


  Odesláním kontaktního formuláře souhlasím s předáním osobních údajů a potvrzuji, že jsem se seznámil/a s podmínkami zpracování osobních údajů.“

  Dostupné varianty
  Dispozice
  Cena od
  Balkon / Terasa
  Parkování
  5+kk
  19 850 000 Kč
  yes
  yes
  Zdarma Vás provedeme k vysněnému bydlení
  image/svg+xml

  Získat nabídku

  image/svg+xml

  Rezervovat prohlídku

  image/svg+xml

  Zajistit financování

  image/svg+xml

  Kontaktovat makléře

  Kalkulačka pro hypoteční úvěr


   5 849

   Odesláním kontaktního formuláře souhlasím s předáním osobních údajů a potvrzuji, že jsem se seznámil/a s podmínkami zpracování osobních údajů.

   Získat další informace

    #