Vložit poptávku

Novinky

Sledujte naše novinky, abyste byli v obraze, co se týče rezidenčních nemovitostí.

Jarní úklid

Jarní úklid – zažité (a často nenáviděné slovní spojení). Podvědomě nás nutí v březnu „generálně vygruntovat“ naše obydlí od podlahy až po strop. Všechny činnosti, které jsme odkládaly. Mytí oken, ošetření podlah a dřevěného nábytku, luxování úplně všude, převlékání povlečení a praní záclon. Výsledkem velké námahy, dřiny a investovaného času je po zimě „znovuzrozená“, voňavá, nablýskaná domácnost. Ale kde vzít motivaci?! Měli bychom pár rad, jak si úklid co nejvíce zjednodušit, zkrátit a zefektivnit.


Úklid začíná na papíře 

Jen si vzpomeňte, jak to každý rok probíhá. Pobíháte sem a tam, z místnosti do místnosti, těkáte od jedné činnosti k druhé. Dost bylo chaosu a zmatku! V klidu si v bodech sepište ke každé z místností vše, co je v ní potřeba udělat, následně si úkoly logicky, prakticky seřaďte. Budete v klidu a s jistotou na nic nezapomenete. (A až dětská, čirá radost z každého „odškrtnutého“ úkolu stojí za to :)) Hotovo? Tak vzhůru do toho! 

 

Kuchyně 

Místnost, jejíž úklid většinou zabere zdaleka nejvíce času. Při úklidu skříněk a utírání prachu lze ale zvládnout víc činností! Zároveň třiďte a vyřazujte nepoužívané nádobí a zkontrolujte stav zásob, data trvanlivosti potravin. Umyjte všechny spotřebiče, vyčistěte troubu, kachličky. Zvýšenou pozornost věnujte lednici a jejímu obsahu, odleďte a vymyjte mrazák. 

 

Obývák 

Tady to bude rychlé, protože obývák (pravděpodobně) luxujete pravidelně. Zaměřte se na důsledné odstranění prachu, třídění knih a dalších věcí. Vyperte textilie, vyčistěte řádně koberec. 

 

Koupelna a toaleta 

Pokud to zobecníme – vyměňte vše, co potkáte za nové. Koupelna i vy si zasloužíte novou mycí houbu, kartáčky na zuby, vyprané ručníky i předložku pod vanu. Novou kosmetiku, tělové přípravky a šampony. Všechno staré, nebo dokonce prošlé musí z domu. 

 

Vyleštěte baterie, pračku a zvlášť důkladně dezinfikujte toaletu. 

 

Ložnice 

Výměna ložního prádla, a navíc luxování matrace. (My jsme vás slyšeli zaúpět! Hlavu vzhůru, to zvládnete). Zaútočte nekompromisně na šatník. Udělejte čistku, vytřiďte oblečení, které nesedí, nebo ho neunosíte. Uděláte radost potřebným nebo kamarádkám. Zimní věci ubytujte na půdě nebo ve sklepě. Jarní a letní kousky si hezky přehledně zorganizujte a zavěste – abyste měli přehled a mohli je všechny vynosit. Pokračujte nočními stolky, komodami a tak dále... 

 

Nezapomeňte na pokojové rostliny. Budou vám vděčné za novou půdu, přesazení, zalití a otření prachu. 


Pár pravidel pro maximální efektivitu úklidu

  • Nic nenechávat „na jindy“. Když už jste se do úklidu pustili, tak pořádně, ať to máte za sebou– toustovač, kávovar, špatně dostupné rohy.... Neignorujte je. 
  • Začněte těmi nejnáročnějšími a nejméně příjemnými, postupujte k velkým úkolů k drobnostem. 
  • Zapojte všechny členy domácnosti. Nezdráhejte se říct o pomoc. Nemusíte si připadat provinile, vždyť jste nepořádek „vytvořili“ všichni společně. 
  • Nakopne vás i správné vybavení. Úklid půjde rychle od ruky jedině pokud se vyzbrojíte výkonným vysavačem, čistými hadry a prachovkou, nic nesmí chybět. 
  • Na druhou stranu – jednejte s rozvahou. Nepotřebujete speciální čistič na každou místnost. Poslouží univerzální přípravek, také obyčejný ocet a jedlá soda. 
  • Ničím se nerozptylujte a nezabředněte do prokrastinace. Určitě si ale dovolte pustit si oblíbenou hudbu na plné pecky. Úklid uteče, ani nebudete vědět jak. 

 

 

Neradi uklízíte? Pořiďte si malometrážní byt 

Pro všechny odpůrce velkého úklidu může být ideálním řešením bydlení v malometrážním bytu. Ten skrývá řadu výhod, jako jsou právě nízké nároky na úklid nebo možnost zařídit si prostory v originálním stylu.  

 

Nyní si můžete pořídit designový byt třeba v populární lokalitě Praha 4. Nový projekt na Chodově  doplní intimitu a soukromí malometrážních jednotek o skvěle funkční společné zázemí. K dispozici jsou tak třeba prádelny se sušárnou, 24 hodinové recepce, společenské místnosti, posilovny nebo pochozí terasy.×