Hledejte novostavbyČeskoZahraničí
# # # #

Hypoteční centrum

Kalkulačka pro hypoteční úvěr


  5 849

  Odesláním kontaktního formuláře souhlasím s předáním osobních údajů a potvrzuji, že jsem se seznámil/a s podmínkami zpracování osobních údajů.

  Kontakt na hypotečního specialistu

  Michal Matyasko
  Hypoteční specialista

  Cesta k vysněnému bydlení

  #

  Pomůžeme vybrat nemovitost a zajistit její financování

  #

  Všechny nabídky přehledně na jednom místě

  #

  Individuální finanční plán šitý na míru

  Spolupracujeme s prestižními hypotečními bankami
  #
  #
  #
  #
  #
  #
  #

  Jak to funguje?

  1. Analýza finančních možností
  2. Srovnání nabídek od bank
  3. Průvodce žádostí o úvěr
  4. Zajištění nejlepšího financování
  Nevíte si rady? Kontaktujte naše hypoteční specialisty a my se o vše postaráme.

   Odesláním kontaktního formuláře souhlasím s předáním osobních údajů a potvrzuji, že jsem se seznámil/a s podmínkami zpracování osobních údajů.


   Nejčastěji se ptáte
   Co znamená refinancování hypotéky?

   Refinancování hypotéky znamená splacení stávajícího hypotečního úvěru novým hypotečním úvěrem u stejné nebo konkurenční banky za účelem získání lepších podmínek (např. nižší úroková sazba, úprava výše splátek, prodloužení doby splácení, navýšení úvěru). Klienti řeší refinancování hypotéky obvykle před koncem sjednané doby fixace s dostatečným předstihem pro získání dostatečného času pro porovnání nabídek u jiných bank.

   Co znamená fixace úrokové sazby?

   U hypotéky si můžete určit fixní nebo variabilní úrokovou sazbu. Většina klientů si vybírá první možnost, u které mají jistotu, že se po zvolené období nezmění výše úrokové sazby a měsíčních splátek. Délku fixačního období si klienti určují sami při sjednání hypotéky.

   Kolik musím mít vlastních prostředků při žádání o hypotéku?

   U hypotečního úvěru je důležitý ukazatel LTV (loan to value). LTV je poměr výše půjčované částky a hodnoty zastavované nemovitosti. Doporučení ČNB (Česká národní banka) zní, že byste neměli získat hypotéku nad 90 % LTV. Pokud je výše LTV 90 %, banka půjčí klientovi 90 % z hodnoty zastavované nemovitosti a zbytek klient zaplatí z vlastních prostředků. Tento ukazatel je jedním z významných faktorů, od kterého se odvíjí výše úrokové sazby (čím vyšší je LTV, tím vyšší je úroková sazba). 100 % hypotéky banky nesmí poskytovat dle nařízení ČNB.

   Mohu splatit hypotéku předčasně?

   Díky platnosti zákona o spotřebitelském úvěru máte možnost splatit jednou ročně a bez poplatků až 25 % celkové výše úvěru, a to během jednoho měsíce před dnem výročí uzavření smlouvy. Pokud byste chtěli splatit více jak 25 %, může vám banka naúčtovat poplatek. V případě těžké životní situace nebo na konci fixace máte možnost splatit až 100 % celkové výše úvěru.

   Co znamená zkratka RPSN?

   Zkratka RPSN znamená Roční Procentní Sazba Nákladů. Udává celkovou nákladovost úvěru a vyjadřuje podíl z dlužné částky, který každý rok zaplatí dlužník věřiteli jako odměnu za půjčené peníze. Rozdíl mezi úrokovou sazbou a RPSN je, že RPSN zahrnuje všechny poplatky spojené s úvěrem (např. pojištění schopnosti splácet, pojištění nemovitosti, poplatek za návrh na vklad do katastru nemovitostí či poplatek za čerpání úvěru, atd.). Samotná úroková sazba tak může být zavádějící, RPSN by tak mělo být důležitějším parametrem.

   Co znamená bonita klienta a podle jakých pravidel ji banky určují?

   Bonita klienta znamená schopnost včas a řádně splácet své finanční závazky. Banky se podle tohoto ukazatele rozhodují, zda klientovi úvěr poskytnou. Bonita je také jedním z parametrů, od kterého se odvíjí konečná úroková sazba hypotéky. Banky nejčastěji posuzují příjmy (včetně jejich zdroje) a výdaje žadatele, platební historii (záznamy v registrech), věk žadatele, povolání, rodinný stav a počet vychovávaných dětí nebo nejvyšší dosažené vzdělání.