# # # #
27. července 2020

5 tipů, jak na konferenční stolek

Můžete si na ně odložit skleničku s vodou, časopis nebo ovladač. Konferenční stolky jsou důležitou součástí domácností, skoro v žádné nechybí. Jak ale vybrat takový, který se bude hodit do vašeho interiéru? Přinášíme pět tipů.

Zdánlivě nezajímavý kus nábytku, který je ale v každé domácnosti a dokáže se proměnit i v designový kousek. Podle čeho vybírat?


1.Hranatý či kulatý?

Typ konferenčního stolku je sice na vás, ale myslet musíte i na členy domácnosti. Ostré hrany jsou nebezpečné pro malé děti, v takovém případě doporučujeme volit oválné tvary. Na obdélníkový tvar stolu se zase vejde více věcí a dosáhnete na něj z každého koutu pohovky snadněji.

2. Na výšce a velikosti stolu záleží

Než stolek do svého interiéru zasadíte, nezapomeňte si ho změřit. Nízká výška by vám mohla vadit při neustálém sklánění. Délka stolu záleží na tom, jak velký obývací pokoj a pohovku máte. Pokud je sedačka do písmene L, doporučujeme menší stolek, který umožní vstup na sedací pohovku z každé strany.

3. Nepřeplňujte konferenční stolek

Stolek sice slouží k odložení, ale ne stálému. Takže hrníček s kávou, oblíbený časopis nebo složenky na stolku nechte na stolku pobýt jenom chvilku, ale stolek si zaslouží být upravený a uspořádaný, proto na konferenční stolek nechte na stálo například pouze svíčku, dvě oblíbené knížky, vázu nebo malou rostlinku

4. Skleněný, dřevěný nebo kovový?

Mezi trendy konferenčních stolků patří dřevěná deska s kovovými nohami. Variant je ale spoustu. Dřevěný působí harmonicky a přírodní materiál vytváří kouzlo domova. Kovový se hodí do industriálních stylů bydlení. Skleněný konferenční stůl se hodí pro místa, které chcete více prosvětlit.

5. Vyrobte si ho sami

Konferenční stolek z palet je rychlé a levné řešení, které si můžete doma sami vyrobit. Ke stolku můžete přivrtat i kolečka, snadněji se s ním bude manipulovat. Pokud si na takový stolek nevěříte, zkuste jinou variantu. K ní vám stačí štosy už přečtených knih a dřevěná deska. Knihy seřaďte do komínku a dřevěnou desku položte na ně.

Nejčtenější
6. září 2023

Co je to developerský projekt a jaké jsou jeho fáze

Ve světě nemovitostí se developerské projekty stávají stále oblíbenějším způsobem, jak získat nové bydlení. Jedná se o moderní přístup, který umožňuje vytvářet nové nemovitosti od základu, aby vyhovovaly aktuálním potřebám a trendům. Ale co vlastně znamená termín „developerský projekt“ a jak probíhá jeho příprava? V tomto článku se podíváme na klíčové aspekty tohoto procesu, odhalíme…

Číst článek
13. září 2023

Češi neradi dojíždějí za prací. Roste počet projektů, které spojují kanceláře a byty 

Češi oproti jiným národům neradi dojíždějí za prací. V rámci Prahy, kde ve špičce z jednoho konce města na druhý trvá projet hodinu nezávisle na druhu přepravy, se tak čím dal častěji objevují developerské projekty, které spojují kanceláře s bytovou výstavbou. Jen aktuální rozestavěné projekty na pražský trh přinesou v pěti letech přes 2 tisíce bytů stavěných spolu s kancelářskými…

Číst článek