Vložit poptávku

Novinky

Sledujte naše novinky, abyste byli v obraze, co se týče rezidenčních nemovitostí.

Jak na kvalitní plot u rodinného domu

Většinou potřeba oddělit svůj prostor alespoň částečně od sousedova přijde z vaší vlastní iniciativy. Jak efektivně dosáhnout pocitu soukromí, navzájem se nerušit ale nemuset přitom stavět vysloveně neprostupnou, cihlovou zeď?
Ta by pravda zajistila soukromí, ale působila by stísněně, masivně až klaustrofobicky. Pojďme se věnovat tomu, jak lze pozemek oplotit o něco lépe.
 Ujasněte si, k čemu má váš plot sloužit a podle toho následně zvolte ideální materiál. Do úvahy vezměte vaše zahradní aktivity, případně malé děti či velkého čtyřnohého přítele.

Plot by měl ladit s domem a odpovídat jeho celkovému stylu. Co si budeme povídat, drátěná, ostnatá ozdoba okolo vašeho domku mu na kráse nepřidá.

1. Stavebnicové ploty

Z prefabrikovaných „cihel“. Snadná instalace, mrazuvzdornost a velká výdrž. Vzhledově imitují pískovec, ale nepatří mezi nejhezčí řešení.

2. Dřevěné

Hodí se k venkovským a rekreačním objektům, korespondují s okolní přírodou a jsou stylově na místě. Minusem je složitější péče, nutnost lakovat a ošetřovat. Kratší výdrž

3. Zděné

Z betonu, cihel nebo na „odlehčení“ alespoň z přírodního kamene. Mrazuvzdorné, odolné. Zajistí absolutní soukromí, jako bonus odhluční. Hodí se na větší plochy.

4. Živé

Nejpřirozenější, nejsubtilnější řešení, které mnohdy úplně postačí. Jen počítejte s tím, že mu potrvá dorůst do potřebné výšky, vyžaduje péči a pokud máte pejska – pak ho volte na vlastní nebezpečí.

5. Kované

Bezúdržbové, trvanlivé, praktické. Skvělé řešení, protože je lze doladit do jakéhokoli stylu si budete přát. Podle konkrétního kovu vyberete barvu. Na výběr je minimalistické, čisté pojetí třeba z oceli ale i umělecky kované ornamenty, slušivé pro romantický styl v záměrně měděno rezavém nádechu... Vyšperkujte plot třeba popínavým břečťanem, psím vínem, nebo svůj zámek nechte obrůst růžemi. Fantazii a vkusu se meze nekladou.

(Ne) prostupná ochrana

Plot zvládnete hravě navrhnout i postavit sami. Jen pozor, už při črtání a plánování nezapomeňte na branku a vjezd – nejběžnějšími variantami jsou vrata křídlová a posuvná. V dnešní době už je samozřejmostí dálkové ovládání a pohodlné otevírání z tepla auta.

Rozměry přizpůsobte prostoru, parkovacím preferencím…

×