Hledejte novostavbyČeskoZahraničí
# # # #
6. června 2023

Jak dnes prodávat rekreační nemovitosti? Nadstandardní služby nestačí, zajímavou novinkou je i garantovaný výnos

Rekreační nemovitosti jsou aktuálně bohužel hlavním poraženým vysokých úrokových sazeb. Covidová krize a nemožnost cestovat do zahraničí vyhnala ceny za tuzemské rekreační byty a apartmány vysoko nahoru. V současné chvíli se tak jejich prodej prakticky zastavil i přes mírné zlevnění. Proto je nyní čím dále častější nabízet kromě prodeje rekreační novostavby i výnos z pronájmu dané nemovitosti. A to za dobu, kdy nemovitost nevyužíváte.

Vybraní developeři jdou ale ještě dál a kupujícím budou nově nabízet garantovaný měsíční výnos, aniž by se vlastníci nemovitostí museli starat o reálnou obsazenost své jednotky.

„Z pohledu kupujícího nastává ideální situace. O vše se postará developer, který rekreační nemovitosti přímo staví. Není tak nutné z pozice vlastníka řešit, jestli je apartmán obsazený nebo ne a garantovaný příjem – kolem 5–7 % ročně z hodnoty nemovitosti – přichází na účet každý měsíc. Navíc developer, který je v tomto případě vaším nájemcem, ručí nejen svou pojistkou, ale i svým dobrým jménem, za to, že případní rekreanti byt nezničí,“ říká Radek Procházka, Co-Founder společnosti Home Portal.

Investoři do rekreačních bytů a apartmánů mají v současné chvíli možnost investovat buď do známých horských středisek jako jsou Špindlerův Mlýn, nebo Pec pod Sněžkou, kde ale ceny horských apartmánů již atakují ceny historického centra Prahy a řadí se spíše ke statusovému symbolu než smysluplné investici. Anebo si vyberou zajímavou lokalitu, která má před sebou zajímavý vývoj a může se z nich stát velmi žádaná destinace.

„Celá řada projektů se dnes prodává takzvaně neveřejně, takže dokážeme klientům poradit, kde je výhodné zainvestovat do nákupu rekreační nemovitosti a kde získají nejlepší podmínky na trhu. Aktuálně je na trhu přibližně dvojnásobek obvyklé nabídky rekreačních nemovitostí, a prodávající tak musí buď ubrat ze svých očekávání, anebo nabídnout nadstandardní prodejní podmínky. Možnost garantovaného nájmu z nemovitosti je tak velmi zajímavou pobídkou ke koupi,“ dodává Procházka.

Podobné nástroje jsou tak zajímavé zejména pro ty investory, kteří využívají investicí do nemovitostí jako možnosti uchování hodnoty peněz v současné dvouciferné inflaci. Čím více volných prostředků bez nutnosti využití hypotečního úvěru investoři mají, tím více je pro ně taková investice výhodná. Je tak běžné, že řada uživatelů serveru Home Portal využívá služeb opakovaně.

Nejčtenější
30. května 2024

Home Portal po úspěchu ve Španělsku rozšiřuje svou nabídku v Dubaji o stovku projektů v regionu

Po úspěchu ve Španělsku, kde Home Portal po velkém zájmu v regionu Costa del Sol zařadil do nabídky i další oblasti, jako jsou například Costa Blanca v okolí Alicante, se moderní platforma pro prodej novostaveb rozhodla pro další expanzi, tentokrát do Dubaje. Na homeportal.world tak zájemci nyní naleznou stovku projektů nejen v Dubaji, ale také…

Číst článek
17. dubna 2024

Kvalita bez nadměrného luxusu a dobrá lokace přináší oživení na pražském trhu s byty

Rezidenční trh v Praze zažívá nový vzestup díky významným projektům stabilních developerů, jako jsou Skanska a YIT. Tyto projekty, připomínající svou kvalitou a spolehlivostí automobilovou značku Volkswagen, získávají na popularitě mezi zájemci o nemovitosti. To dokazuje nyní i spuštění již třetí etapy vysočanského projektu Čtvrť Emila Kolbena od společnosti Skanska, která v dubnu vstoupila do…

Číst článek