# # # #
6. června 2023

Jak dnes prodávat rekreační nemovitosti? Nadstandardní služby nestačí, zajímavou novinkou je i garantovaný výnos

Rekreační nemovitosti jsou aktuálně bohužel hlavním poraženým vysokých úrokových sazeb. Covidová krize a nemožnost cestovat do zahraničí vyhnala ceny za tuzemské rekreační byty a apartmány vysoko nahoru. V současné chvíli se tak jejich prodej prakticky zastavil i přes mírné zlevnění. Proto je nyní čím dále častější nabízet kromě prodeje rekreační novostavby i výnos z pronájmu dané nemovitosti. A to za dobu, kdy nemovitost nevyužíváte.

Vybraní developeři jdou ale ještě dál a kupujícím budou nově nabízet garantovaný měsíční výnos, aniž by se vlastníci nemovitostí museli starat o reálnou obsazenost své jednotky.

„Z pohledu kupujícího nastává ideální situace. O vše se postará developer, který rekreační nemovitosti přímo staví. Není tak nutné z pozice vlastníka řešit, jestli je apartmán obsazený nebo ne a garantovaný příjem – kolem 5–7 % ročně z hodnoty nemovitosti – přichází na účet každý měsíc. Navíc developer, který je v tomto případě vaším nájemcem, ručí nejen svou pojistkou, ale i svým dobrým jménem, za to, že případní rekreanti byt nezničí,“ říká Radek Procházka, Co-Founder společnosti Home Portal.

Investoři do rekreačních bytů a apartmánů mají v současné chvíli možnost investovat buď do známých horských středisek jako jsou Špindlerův Mlýn, nebo Pec pod Sněžkou, kde ale ceny horských apartmánů již atakují ceny historického centra Prahy a řadí se spíše ke statusovému symbolu než smysluplné investici. Anebo si vyberou zajímavou lokalitu, která má před sebou zajímavý vývoj a může se z nich stát velmi žádaná destinace.

„Celá řada projektů se dnes prodává takzvaně neveřejně, takže dokážeme klientům poradit, kde je výhodné zainvestovat do nákupu rekreační nemovitosti a kde získají nejlepší podmínky na trhu. Aktuálně je na trhu přibližně dvojnásobek obvyklé nabídky rekreačních nemovitostí, a prodávající tak musí buď ubrat ze svých očekávání, anebo nabídnout nadstandardní prodejní podmínky. Možnost garantovaného nájmu z nemovitosti je tak velmi zajímavou pobídkou ke koupi,“ dodává Procházka.

Podobné nástroje jsou tak zajímavé zejména pro ty investory, kteří využívají investicí do nemovitostí jako možnosti uchování hodnoty peněz v současné dvouciferné inflaci. Čím více volných prostředků bez nutnosti využití hypotečního úvěru investoři mají, tím více je pro ně taková investice výhodná. Je tak běžné, že řada uživatelů serveru Home Portal využívá služeb opakovaně.

Nejčtenější
18. ledna 2024

Hypotéka na developerský projekt: Postupné čerpání hypotéky a výše splátek

Při nákupu nového bydlení budete jistě řešit i možnosti jeho financování. V případě, že si nové bydlení nemůžete dovolit z vlastních zdrojů, bude pro Vás klíčová správně sjednaná hypotéka. Přinášíme Vám proto přehled všeho důležitého, co je potřeba o hypotéce na developerský projekt vědět – ač už si nevíte rady s tím, co určité pojmy znamenají, nebo se…

Číst článek
23. února 2024

Nové snížení sazby DPH se v cenách novostaveb plošně neprojevilo. Třetina projektů reálně zlevnila o 3 % a zažívá na Home Portal lepší prodeje

Od začátku roku 2024 vstoupila v platnost nová úprava sazby DPH, která snížila 15% daň na 12 % u nově zakoupených rezidenčních nemovitostí. Očekávalo se, že to povede ke zlevnění vysněné nemovitosti pro koncového uživatele, avšak realita je bohužel odlišná. Kdo ale na serveru homeportal.cz reálně zlevnil, zažívá aktuálně lepší prodeje. Na platformě Home Portal,…

Číst článek
23. ledna 2024

Developeři vyčkávají na hypotéky na úrovni 4 %. Projekty jsou připravené, stačí jen zahájit výstavbu

Drtivá většina pražských developerů má připravené nové projekty novostaveb, ale vyčkává na lepší situaci na trhu. Hlavním důvodem jsou aktuálně nedoprodané hotové projekty – nejčastěji z 50 % – a vysoké hypoteční sazby, které odrazují kupující, kteří uvažují o vlastním bydlení. „Jako klid před bouří vypadá dnešní situace z pohledu developerů. Většina z nich má hotové projekty, které…

Číst článek