# # # #
15. července 2020

Jaké jsou plusy a mínusy robotických vysavačů?

Když Čapek vymyslel slovo robot, zřejmě netušil, že o několik desítek let později tu budou po našich domácnostech jezdit malé vysavače, které za nás odvedou práci. Robotický vysavač má nepochybně hodně výhod, ale nechybí ani nevýhody, kterými disponuje. Pojďte společně zjistit, jak si takové vysavače vedou.

Plusy robotických vysavačů

Do domácností se pořizují zejména kvůli tomu, že ušetří čas. Vysavač jednoduše nastavíte na čas, kdy chcete, aby vysával, on se poté sám zapne, vysaje bydlení, zatímco vy jste venku nebo si děláte doma, co potřebujete. Jakmile má vysavač hotovo nebo mu docházejí baterky, sám si zajede na místo, kde se nabíjí.

Jak dlouho vy normálně luxujete? Robotický vysavač vysává i několikrát delší dobu než obvykle vy. Ocení ho hlavně i alergici, majitelé chlupatých pejsků a jedinci, kteří mají neustále nedostatek času. Vymete každý kout a drobky, chlupy a malé nečistoty mu nejsou překážkou. Pokud máte doma malé děti, nemusíte se bát, že by je vysavač mohl ohrožovat.

Některé robotické vysavače mají další funkce, kterými se mohou chlubit. Můžete je například ovládat i přes mobilní aplikaci pomocí připojení Wi-fi. Jiné modely třeba usnadní práci i tím, že podlahu vymopuje.

Souhrn: vysavač je samostatný, ušetří čas, bezpečné pro děti, vhodné pro alergiky

Mínusy robotických vysavačů

Mohlo by se zdát, že takový vysavač nemá chybičky. No přece jen se nějaké najdou. Ta hlavní je, že i přesto, že může vysávat každý den, stejně to nedokáže tak dobře ten, který vy držíte v ruce a ovládáte. Jedno za čas tedy potřebuje interiér dostat speciální péči v podobě běžného vysavače, kterým vyluxujete zákoutí a místa, kde se robotický nedostane.

Další z nevýhod je pořizovací cena. Sice můžete najít robotický vysavač za pár tisíc, ale kvalita bude velice nízká. Když už si robotického pomocníka chce pořídit, investujte do něj. Částka za kvalitní vysavač začíná na deseti tisíc. U levnějších variant si nemůžete být jistí výsledkem.

Souhrn: pořizovací cena je vysoká, občas je potřeba použít i běžný vysavač

Nejčtenější
18. ledna 2024

Hypotéka na developerský projekt: Postupné čerpání hypotéky a výše splátek

Při nákupu nového bydlení budete jistě řešit i možnosti jeho financování. V případě, že si nové bydlení nemůžete dovolit z vlastních zdrojů, bude pro Vás klíčová správně sjednaná hypotéka. Přinášíme Vám proto přehled všeho důležitého, co je potřeba o hypotéce na developerský projekt vědět – ač už si nevíte rady s tím, co určité pojmy znamenají, nebo se…

Číst článek
23. února 2024

Nové snížení sazby DPH se v cenách novostaveb plošně neprojevilo. Třetina projektů reálně zlevnila o 3 % a zažívá na Home Portal lepší prodeje

Od začátku roku 2024 vstoupila v platnost nová úprava sazby DPH, která snížila 15% daň na 12 % u nově zakoupených rezidenčních nemovitostí. Očekávalo se, že to povede ke zlevnění vysněné nemovitosti pro koncového uživatele, avšak realita je bohužel odlišná. Kdo ale na serveru homeportal.cz reálně zlevnil, zažívá aktuálně lepší prodeje. Na platformě Home Portal,…

Číst článek
23. ledna 2024

Developeři vyčkávají na hypotéky na úrovni 4 %. Projekty jsou připravené, stačí jen zahájit výstavbu

Drtivá většina pražských developerů má připravené nové projekty novostaveb, ale vyčkává na lepší situaci na trhu. Hlavním důvodem jsou aktuálně nedoprodané hotové projekty – nejčastěji z 50 % – a vysoké hypoteční sazby, které odrazují kupující, kteří uvažují o vlastním bydlení. „Jako klid před bouří vypadá dnešní situace z pohledu developerů. Většina z nich má hotové projekty, které…

Číst článek