Hledejte novostavbyČeskoZahraničí
# # # #
15. července 2020

Jaké jsou plusy a mínusy robotických vysavačů?

Když Čapek vymyslel slovo robot, zřejmě netušil, že o několik desítek let později tu budou po našich domácnostech jezdit malé vysavače, které za nás odvedou práci. Robotický vysavač má nepochybně hodně výhod, ale nechybí ani nevýhody, kterými disponuje. Pojďte společně zjistit, jak si takové vysavače vedou.

Plusy robotických vysavačů

Do domácností se pořizují zejména kvůli tomu, že ušetří čas. Vysavač jednoduše nastavíte na čas, kdy chcete, aby vysával, on se poté sám zapne, vysaje bydlení, zatímco vy jste venku nebo si děláte doma, co potřebujete. Jakmile má vysavač hotovo nebo mu docházejí baterky, sám si zajede na místo, kde se nabíjí.

Jak dlouho vy normálně luxujete? Robotický vysavač vysává i několikrát delší dobu než obvykle vy. Ocení ho hlavně i alergici, majitelé chlupatých pejsků a jedinci, kteří mají neustále nedostatek času. Vymete každý kout a drobky, chlupy a malé nečistoty mu nejsou překážkou. Pokud máte doma malé děti, nemusíte se bát, že by je vysavač mohl ohrožovat.

Některé robotické vysavače mají další funkce, kterými se mohou chlubit. Můžete je například ovládat i přes mobilní aplikaci pomocí připojení Wi-fi. Jiné modely třeba usnadní práci i tím, že podlahu vymopuje.

Souhrn: vysavač je samostatný, ušetří čas, bezpečné pro děti, vhodné pro alergiky

Mínusy robotických vysavačů

Mohlo by se zdát, že takový vysavač nemá chybičky. No přece jen se nějaké najdou. Ta hlavní je, že i přesto, že může vysávat každý den, stejně to nedokáže tak dobře ten, který vy držíte v ruce a ovládáte. Jedno za čas tedy potřebuje interiér dostat speciální péči v podobě běžného vysavače, kterým vyluxujete zákoutí a místa, kde se robotický nedostane.

Další z nevýhod je pořizovací cena. Sice můžete najít robotický vysavač za pár tisíc, ale kvalita bude velice nízká. Když už si robotického pomocníka chce pořídit, investujte do něj. Částka za kvalitní vysavač začíná na deseti tisíc. U levnějších variant si nemůžete být jistí výsledkem.

Souhrn: pořizovací cena je vysoká, občas je potřeba použít i běžný vysavač

Nejčtenější
30. května 2024

Home Portal po úspěchu ve Španělsku rozšiřuje svou nabídku v Dubaji o stovku projektů v regionu

Po úspěchu ve Španělsku, kde Home Portal po velkém zájmu v regionu Costa del Sol zařadil do nabídky i další oblasti, jako jsou například Costa Blanca v okolí Alicante, se moderní platforma pro prodej novostaveb rozhodla pro další expanzi, tentokrát do Dubaje. Na homeportal.world tak zájemci nyní naleznou stovku projektů nejen v Dubaji, ale také…

Číst článek
17. dubna 2024

Kvalita bez nadměrného luxusu a dobrá lokace přináší oživení na pražském trhu s byty

Rezidenční trh v Praze zažívá nový vzestup díky významným projektům stabilních developerů, jako jsou Skanska a YIT. Tyto projekty, připomínající svou kvalitou a spolehlivostí automobilovou značku Volkswagen, získávají na popularitě mezi zájemci o nemovitosti. To dokazuje nyní i spuštění již třetí etapy vysočanského projektu Čtvrť Emila Kolbena od společnosti Skanska, která v dubnu vstoupila do…

Číst článek