# # # #
15. července 2020

Jaké jsou plusy a mínusy robotických vysavačů?

Když Čapek vymyslel slovo robot, zřejmě netušil, že o několik desítek let později tu budou po našich domácnostech jezdit malé vysavače, které za nás odvedou práci. Robotický vysavač má nepochybně hodně výhod, ale nechybí ani nevýhody, kterými disponuje. Pojďte společně zjistit, jak si takové vysavače vedou.

Plusy robotických vysavačů

Do domácností se pořizují zejména kvůli tomu, že ušetří čas. Vysavač jednoduše nastavíte na čas, kdy chcete, aby vysával, on se poté sám zapne, vysaje bydlení, zatímco vy jste venku nebo si děláte doma, co potřebujete. Jakmile má vysavač hotovo nebo mu docházejí baterky, sám si zajede na místo, kde se nabíjí.

Jak dlouho vy normálně luxujete? Robotický vysavač vysává i několikrát delší dobu než obvykle vy. Ocení ho hlavně i alergici, majitelé chlupatých pejsků a jedinci, kteří mají neustále nedostatek času. Vymete každý kout a drobky, chlupy a malé nečistoty mu nejsou překážkou. Pokud máte doma malé děti, nemusíte se bát, že by je vysavač mohl ohrožovat.

Některé robotické vysavače mají další funkce, kterými se mohou chlubit. Můžete je například ovládat i přes mobilní aplikaci pomocí připojení Wi-fi. Jiné modely třeba usnadní práci i tím, že podlahu vymopuje.

Souhrn: vysavač je samostatný, ušetří čas, bezpečné pro děti, vhodné pro alergiky

Mínusy robotických vysavačů

Mohlo by se zdát, že takový vysavač nemá chybičky. No přece jen se nějaké najdou. Ta hlavní je, že i přesto, že může vysávat každý den, stejně to nedokáže tak dobře ten, který vy držíte v ruce a ovládáte. Jedno za čas tedy potřebuje interiér dostat speciální péči v podobě běžného vysavače, kterým vyluxujete zákoutí a místa, kde se robotický nedostane.

Další z nevýhod je pořizovací cena. Sice můžete najít robotický vysavač za pár tisíc, ale kvalita bude velice nízká. Když už si robotického pomocníka chce pořídit, investujte do něj. Částka za kvalitní vysavač začíná na deseti tisíc. U levnějších variant si nemůžete být jistí výsledkem.

Souhrn: pořizovací cena je vysoká, občas je potřeba použít i běžný vysavač

Nejčtenější
6. září 2023

Co je to developerský projekt a jaké jsou jeho fáze

Ve světě nemovitostí se developerské projekty stávají stále oblíbenějším způsobem, jak získat nové bydlení. Jedná se o moderní přístup, který umožňuje vytvářet nové nemovitosti od základu, aby vyhovovaly aktuálním potřebám a trendům. Ale co vlastně znamená termín „developerský projekt“ a jak probíhá jeho příprava? V tomto článku se podíváme na klíčové aspekty tohoto procesu, odhalíme…

Číst článek
13. září 2023

Češi neradi dojíždějí za prací. Roste počet projektů, které spojují kanceláře a byty 

Češi oproti jiným národům neradi dojíždějí za prací. V rámci Prahy, kde ve špičce z jednoho konce města na druhý trvá projet hodinu nezávisle na druhu přepravy, se tak čím dal častěji objevují developerské projekty, které spojují kanceláře s bytovou výstavbou. Jen aktuální rozestavěné projekty na pražský trh přinesou v pěti letech přes 2 tisíce bytů stavěných spolu s kancelářskými…

Číst článek