# # # #
27. července 2020

5 dárků ke kolaudaci, kterými uděláte hostiteli radost

Přestěhování se do nového nebo koupě bytu, to je událost, která se nestává několikrát do roka. Jde často o velkou událost a ti, kteří pořádají kolaudaci svého bydlení se o ni chtějí podělit. Pokud vám přišla pozvánka na tuto událost, nezapomeňte s sebou vzít dárek. Přicházíme s pěti tipy na dárek ke kolaudaci!

Kolaudace bytu vašich známých je za dveřmi a vy stále nevíte, co jim věnujete za dárek? Taková příležitost si přímo vyžaduje darovat věci, které zpříjemní nové bydlení. Radost hostiteli uděláte určitě, když vsadíte na jeden z těchto dárků.

1. Přineste pokojovku, která oživí prostor

Pokojová rostlina jako dárek ke kolaudaci je výtečný nápad. Rostlin není nikdy dost a hostitelé ocení, že jste si dali záležet na výběru dárku a v bytě jim tak bude kvést nový život. Pokud víte, že nejsou v pěstování rostlin úplně zdatní, pořiďte kaktus nebo řasokoule. Originální trend v podobě chlupaté zelené koule, která si hoví ve skleněné nádobě je super dekorací. Navíc není náročná na údržbu. Občas ji stačí jen pochovat a vyměnit vodu.

2. Vázu skleněnou či keramickou

Vázou nezklamete, v domácnosti často chybí, a v momentě kdy někdo z rodiny dostane řezanou květinu, marně se váza hledá. Skleněnou nešlápnete vedle, hodí se do téměř každého interiéru. S vázou můžete hostitelce koupit rovnou i květinu, která ji jistojistě potěší.

3. Darujte relax

Měkký pléd v oblíbené barvě hostitelů potěší, a navíc dopřeje po dlouhém dni v práci měkké zachumlání a odpočinek, který si zaslouží. Přikrývku doplňte o polštář na pohovku a dárkový set je na světě. Pokud mají hostitelé balkon nebo terasu, tyto dva kousky ocení i ve večerních hodinách, kdy už začíná být zima.

4. Sada sklenic na šampaňské

Skleničky v novém bytě či domě pravděpodobně už hostitelé mají. Ale co ty na přípitek? Při zařizování nového bydlení se ze začátku musí hodně investovat do všeho, a proto pak nezbývají finance na jiné věci. Sada sklenic na šampaňské se bude rozhodně líbit a když k tomu přinesete i láhev sektu, můžete skleničky rovnou vyzkoušet.

5. Ručníky nebo povlečení

Tohle jsou dvě věci, kterých nikdy není dost. Ručníky se opotřebovávají, když přijde návštěva není jich dostatek. U povlečení platí, že minimálně musíte mít dvoje. Ideální je však mít možnost jich mít více a střídat je podle ročních období nebo třeba nálady. Ručníky a povlečením nic nezkazíte a vždy se hodí, takže je hostitelé kolaudace moc rádi přijmou.

Nejčtenější
18. ledna 2024

Hypotéka na developerský projekt: Postupné čerpání hypotéky a výše splátek

Při nákupu nového bydlení budete jistě řešit i možnosti jeho financování. V případě, že si nové bydlení nemůžete dovolit z vlastních zdrojů, bude pro Vás klíčová správně sjednaná hypotéka. Přinášíme Vám proto přehled všeho důležitého, co je potřeba o hypotéce na developerský projekt vědět – ač už si nevíte rady s tím, co určité pojmy znamenají, nebo se…

Číst článek
23. února 2024

Nové snížení sazby DPH se v cenách novostaveb plošně neprojevilo. Třetina projektů reálně zlevnila o 3 % a zažívá na Home Portal lepší prodeje

Od začátku roku 2024 vstoupila v platnost nová úprava sazby DPH, která snížila 15% daň na 12 % u nově zakoupených rezidenčních nemovitostí. Očekávalo se, že to povede ke zlevnění vysněné nemovitosti pro koncového uživatele, avšak realita je bohužel odlišná. Kdo ale na serveru homeportal.cz reálně zlevnil, zažívá aktuálně lepší prodeje. Na platformě Home Portal,…

Číst článek
23. ledna 2024

Developeři vyčkávají na hypotéky na úrovni 4 %. Projekty jsou připravené, stačí jen zahájit výstavbu

Drtivá většina pražských developerů má připravené nové projekty novostaveb, ale vyčkává na lepší situaci na trhu. Hlavním důvodem jsou aktuálně nedoprodané hotové projekty – nejčastěji z 50 % – a vysoké hypoteční sazby, které odrazují kupující, kteří uvažují o vlastním bydlení. „Jako klid před bouří vypadá dnešní situace z pohledu developerů. Většina z nich má hotové projekty, které…

Číst článek