# # # #
3. července 2020

Astronomické léto a jeho požadavky

Letní slunovrat proběhl 20. června a přinesl novou sezónu. Léto, ačkoli se zatím hlásí jen velmi opatrně, schované za časté dešťové přeháňky a pár obláčků, je oficiálně tady a sním přichází i nezbytné sezónní práce na našich zahradách. Jak se dostatečně připravit nejen na vlnu veder a sucha ale třeba i potenciální útoky škůdců, hmyzu a jiných nepříznivých vlivů, na naše milované, ideálně kvetoucí a zelenající se zahrádky? Pár tipů bychom dnes měli i co se vnitřku domů a interiérů týče…


Okna

Těmi začneme příhodně, jelikož právě ona propojují vnitřní a venkovní prostředí. Umytá byste je měli mít už od Velikonoc, teď nastal čas na praktická řešení.

  • Opatřete je roletami, markýzami a závěsy, abyste mohli stínit žár letního slunce
  • Pořiďte sítě proti hmyzu a nezvaným návštěvníkům. Mravenci, komáři, klíšťata a vosy? Maličcí tvorečci, mít je v našem obydlí je ale velká noční můra.
  •  Pokud problém s hmyzem nabyde většího měřítka, s agresivnějším bojem pomohou elektrické bariéry, rozprašovače, vaporizéry s insekticidem… Doporučujeme koupit co nejdřív protože tato živelná katastrofa nepostihne pouze vás, ale i tisíce jiných – regály hobby marketů budou brzo prázdné.
  • Mucholapky, repelenty, sladké pasti… zjednoduší boj proti vosám a sršňům. Ale pozor (!) ve chvíli, kdy objevíte vosí hnízdo v podkroví, neváhejte a volejte na pomoc odborníka. Paličaté likvidace svépomocí byste mohli v bolestech litovat.


Klimatizace


Vyměňte baterii za novou a vyčistěte filtry. Zbavte veškerého prachu a péči věnujte také domácí meteo stanici, větrákům a detektorům kouře. V létě budete mít čistotu, kvalitu a teplotu vzduchu u vás doma plně pod kontrolou.


Malba a impregnace

! Honem. Vymalujte, ošetřete a nalakujte vše, co je potřeba, dřív, než udeří vlna skutečných veder. Při práci byste se roztékali jak vy, tak vaše dílo. Nový nátěr oknům a dveřím, ošetření a lakování terasy, palubek a venkovního nábytku. Čistý a nablýskaný gril pro hodování za vlahých, romantických letních večerů.


Voda

Zajistěte odvod ze střechy, vyčistěte okapy a pořiďte nádrž na dešťovou vodu – vody je málo a každá kapka přijde vhod.

Vyčistit studnu, promazat čerpadlo, zkontrolovat potenciálně prasklé hadice.

Zahrada

  • Začněte s prořezáním a sestřižením zeleně, aby vám „nepřerostla přes hlavu“. Samozřejmostí je likvidace plevele.
  • Nabruste kosu nebo zkontrolujte, opravte zahradní sekačku.
  • Zamulčujte stromky a ovocné keře.
  • Věnujte pozornost kompostu. Nesmí být příliš mokrý a zahnívat.
  • Kvalitně pohnojte a preventivně aplikujte přípravky proti škůdcům. Nejprve volte ty na co nejpřírodnější, nejšetrnější bázi. Chemické až v případě akutního problému.
Nejčtenější
6. září 2023

Co je to developerský projekt a jaké jsou jeho fáze

Ve světě nemovitostí se developerské projekty stávají stále oblíbenějším způsobem, jak získat nové bydlení. Jedná se o moderní přístup, který umožňuje vytvářet nové nemovitosti od základu, aby vyhovovaly aktuálním potřebám a trendům. Ale co vlastně znamená termín „developerský projekt“ a jak probíhá jeho příprava? V tomto článku se podíváme na klíčové aspekty tohoto procesu, odhalíme…

Číst článek
13. září 2023

Češi neradi dojíždějí za prací. Roste počet projektů, které spojují kanceláře a byty 

Češi oproti jiným národům neradi dojíždějí za prací. V rámci Prahy, kde ve špičce z jednoho konce města na druhý trvá projet hodinu nezávisle na druhu přepravy, se tak čím dal častěji objevují developerské projekty, které spojují kanceláře s bytovou výstavbou. Jen aktuální rozestavěné projekty na pražský trh přinesou v pěti letech přes 2 tisíce bytů stavěných spolu s kancelářskými…

Číst článek