Vložit poptávku

Novinky

Sledujte naše novinky, abyste byli v obraze, co se týče rezidenčních nemovitostí.

5 tipů, jak na konferenční stolek

Můžete si na ně odložit skleničku s vodou, časopis nebo ovladač. Konferenční stolky jsou důležitou součástí domácností, skoro v žádné nechybí. Jak ale vybrat takový, který se bude hodit do vašeho interiéru? Přinášíme pět tipů.

Zdánlivě nezajímavý kus nábytku, který je ale v každé domácnosti a dokáže se proměnit i v designový kousek. Podle čeho vybírat?

1.Hranatý či kulatý?

Typ konferenčního stolku je sice na vás, ale myslet musíte i na členy domácnosti. Ostré hrany jsou nebezpečné pro malé děti, v takovém případě doporučujeme volit oválné tvary. Na obdélníkový tvar stolu se zase vejde více věcí a dosáhnete na něj z každého koutu pohovky snadněji.

2. Na výšce a velikosti stolu záleží

Než stolek do svého interiéru zasadíte, nezapomeňte si ho změřit. Nízká výška by vám mohla vadit při neustálém sklánění. Délka stolu záleží na tom, jak velký obývací pokoj a pohovku máte. Pokud je sedačka do písmene L, doporučujeme menší stolek, který umožní vstup na sedací pohovku z každé strany.

3. Nepřeplňujte konferenční stolek

Stolek sice slouží k odložení, ale ne stálému. Takže hrníček s kávou, oblíbený časopis nebo složenky na stolku nechte na stolku pobýt jenom chvilku, ale stolek si zaslouží být upravený a uspořádaný, proto na konferenční stolek nechte na stálo například pouze svíčku, dvě oblíbené knížky, vázu nebo malou rostlinku

4. Skleněný, dřevěný nebo kovový?

Mezi trendy konferenčních stolků patří dřevěná deska s kovovými nohami. Variant je ale spoustu. Dřevěný působí harmonicky a přírodní materiál vytváří kouzlo domova. Kovový se hodí do industriálních stylů bydlení. Skleněný konferenční stůl se hodí pro místa, které chcete více prosvětlit.

5. Vyrobte si ho sami

Konferenční stolek z palet je rychlé a levné řešení, které si můžete doma sami vyrobit. Ke stolku můžete přivrtat i kolečka, snadněji se s ním bude manipulovat. Pokud si na takový stolek nevěříte, zkuste jinou variantu. K ní vám stačí štosy už přečtených knih a dřevěná deska. Knihy seřaďte do komínku a dřevěnou desku položte na ně.

×