# # # #
15. července 2020

Jak vybavit pokoj pro miminko

Máte miminko na cestě? Než přijde na svět a budete se radovat z jeho příchodu, je na čase mu zařídit dětský pokojíček. Jaký nábytek je vhodný do pokoje pro miminko vybrat? Máme pro vás pár tipů.

Bezpečí především. Co vše zabezpečit?

Dětský pokoj, zvlášť pro tak malé dítě musí být upravený tak, aby odolal všem možným nástrahám. Komody, skříně, přebalovací pult a stolky je nutné ke stěně upevnit, jedině tak budete mít jistotu, že se nemohou převrhnout na malé dítě. Do postýlky klidně investujte a pořiďte kvalitnější kus, kde dítěti nehrozí například propadnutí. Myslete i na budoucnost, přece jenom děti rostou jako z vody. Ideálním řešením tak je postýlka s nastavitelnou výškou roštu.

Výběr dětské postýlky – podle čeho se řídit

U dětské postýlky je nejdůležitější sledovat materiál ze kterého je vyrobená, rozestupy příček mezi sebou a taktéž se zaměřte na opracovaný povrch. Měl by být dostatečně hladký, aby se díky nemohlo pořezat. Rozestupy mezi příčkami nesmí být příliš úzké, aby se mu tam nezachytila ručička, ale ani příliš velké, kvůli možnému vypadnutí nebo uvíznutí hlavičky. Hrany postýlky by měly být nejlépe zaoblené. Jakékoliv hranaté okraje jsou nebezpečné. Dřevěná postel je vždy lakována. Dohlédněte na to, že jde o nezávadnou barvu.

Jako složku pro větší bezpečnost můžete do postýlky přidat měkké mantinely, které ochrání rádo se převalující miminko od bolestivých nárazů do příček.

Další nezbytnost: přebalovací pult

Existují dvě varianty. Za prvé si můžete koupit přímo přebalovací pult se zásuvkami a policemi, které jsou uzpůsobené potřebám miminka. Za druhé si lze pořídit běžnou komodu a na ni dát přebalovací podložku. Tato varianta je zejména praktická. Až miminko vyroste, přebalovací pult schováte a komodu tam můžete nechat a využít ji na úschovu oblečení.

Nezapomeňte i na vaše pohodlí

Dětský pokojíček je sice z největší části uzpůsoben hlavně miminku, ale nesmíte opomenout ani sebe. Kojení, chování a konejšení miminka se neobejde bez pohodlného křesla. Takové křeslo, které vám poskytne úlevu od bolesti zad a dopřeje vám zasloužený relax. Výběr křesla bude tedy speciálně pro vás ušitý na míru.

TIP: Vedle křesla si umístěte (třeba látkový) koš ve kterém budete mít kojící polštář ihned po ruce.

Nejčtenější
6. září 2023

Co je to developerský projekt a jaké jsou jeho fáze

Ve světě nemovitostí se developerské projekty stávají stále oblíbenějším způsobem, jak získat nové bydlení. Jedná se o moderní přístup, který umožňuje vytvářet nové nemovitosti od základu, aby vyhovovaly aktuálním potřebám a trendům. Ale co vlastně znamená termín „developerský projekt“ a jak probíhá jeho příprava? V tomto článku se podíváme na klíčové aspekty tohoto procesu, odhalíme…

Číst článek
13. září 2023

Češi neradi dojíždějí za prací. Roste počet projektů, které spojují kanceláře a byty 

Češi oproti jiným národům neradi dojíždějí za prací. V rámci Prahy, kde ve špičce z jednoho konce města na druhý trvá projet hodinu nezávisle na druhu přepravy, se tak čím dal častěji objevují developerské projekty, které spojují kanceláře s bytovou výstavbou. Jen aktuální rozestavěné projekty na pražský trh přinesou v pěti letech přes 2 tisíce bytů stavěných spolu s kancelářskými…

Číst článek