Hledejte novostavbyČeskoZahraničí
# # # #
13. března 2023

Nové byty si ceny podrží, starší byty v Praze zlevní až o 10 %

Spekulovat na pokles cen novostaveb se zájemcům určitě nevyplatí. Novostavby drží svou cenovou úroveň, klesají zejména ceny starší zástavby. Klesající poptávka by tak logicky měla znamenat pokles cen nemovitostí, vlastníci, kteří ale nepotřebují prodávat tak čekají na časy většího zájmu a nezlevňují. 

„Kupujících s penězi je stále dost, otázka je, jak dlouho budou s prodávajícími hrát vyčkávací hru na zlevnění,“ míní Jan Vitvera ze společnosti Home Portal.

Drahé hypotéky ještě více než na nové zájemce totiž dopadají na ty, kterým končí fixace z časů levných hypotečních sazeb, kdy klesaly až k 1,5 procenta. Nyní jsou šestiprocentní a na každý milion hypotéky připadá podle České bankovní asociace zvýšení splátky o zhruba 2000 Kč měsíčně. Refinancování hypotéky čeká letos 90 tisíc lidí.

První stovky domácností, jimž se blíží konec zafixovaného nižšího úroku, se na realitní makléře poptávají již od konce roku 2022. Nejčastěji poptávají levnější bydlení v podobné lokalitě, které by za svůj stávající byt zatížený úvěrem dokázaly vyměnit. 

Nejčtenější
30. května 2024

Home Portal po úspěchu ve Španělsku rozšiřuje svou nabídku v Dubaji o stovku projektů v regionu

Po úspěchu ve Španělsku, kde Home Portal po velkém zájmu v regionu Costa del Sol zařadil do nabídky i další oblasti, jako jsou například Costa Blanca v okolí Alicante, se moderní platforma pro prodej novostaveb rozhodla pro další expanzi, tentokrát do Dubaje. Na homeportal.world tak zájemci nyní naleznou stovku projektů nejen v Dubaji, ale také…

Číst článek
17. dubna 2024

Kvalita bez nadměrného luxusu a dobrá lokace přináší oživení na pražském trhu s byty

Rezidenční trh v Praze zažívá nový vzestup díky významným projektům stabilních developerů, jako jsou Skanska a YIT. Tyto projekty, připomínající svou kvalitou a spolehlivostí automobilovou značku Volkswagen, získávají na popularitě mezi zájemci o nemovitosti. To dokazuje nyní i spuštění již třetí etapy vysočanského projektu Čtvrť Emila Kolbena od společnosti Skanska, která v dubnu vstoupila do…

Číst článek