# # # #
24. srpna 2020

Pokojové rostliny, které vám nesmí chybět v bytě

Nejste příliš zběhlí co se týče rostlin, ale chtěli byste mít nějakou tu pokojovku v bytě, aniž byste co dva měsíce museli kupovat nové? Zatímco hodně rostlin se dožadují ty nejlepší podmínky jako ohromné množství přirozeného světla, existují i takové, které přežijí i v ne tak náročných podmínkách.

Philodendron

Velmi nenáročná rostlina, kterou nemusíte často zalévat. Nesnáší totiž, když je „zavodněná“. Nechte ji napít až v případě, že je hlína suchá. Se světlem to má jednoduše. Přímé slunce ji nesvědčí, uspokojí ji rozptýlené světlo.

Sukulent se jménem Jade

Tahle rostlina není jako ty ostatní. Ona totiž dokáže přežít i na přímém slunci. A je pravdou, že ona si přítomnost slunce opravdu užívá. Stejně tak teplo. Čerstvý vzduch ji také přispívá, ale nesmí být na místech, kde je průvan.

Monstera Deliciosa

Silné listy má a interiér ozdobí špetkou tropického stylu. Je schopná se vyhřívat na jakémkoliv přísunu slunce. Svůj přísun vody ráda dostává v pravidelných intervalech, ale zvládne to, když ji zapomenete občas zalít.


Maranta běložilnatá alias Red prayer plant

Pozoruhodné červené žíly na tmavém zeleném listu vypadají dokonale a pro estetika je to sen. Rostlina miluje nepřímé, ale dostatečné světlo, kde se ráda sluní. Kdo má rád své zvyky, ocení Marantu, jelikož ta potřebuje být zalévána pravidelně. Pokud se bojíte, že pro tuhle rostlinku nemáte dost prosvětlenou místnost, nemusíte mít obavy, toleruje místa, kde není příliš světla.

Haworthia – zebrovitý sukulent

Rostlina, jež se přezdívá zebra plant, je jednou z nejjednodušších květin na pěstování doma. Nepotřebuje často zalévat a nejvíce ji vyhovuje méně světla. Hodí se do jakékoliv místnosti. Její zebrovitý vzhled ji přidává na kráse a v interiérech vyniká.

Hadí sukulent vydrží všechno

Žádná rostlina vám nikdy nevydrží? Tak pro tyhle případy a nespecialisty tu existuje Snake plant, sukulent co přežije snad všechno. Je neuvěřitelně odolný, má dlouhé listy (podobné hadovi), drink v podobě vody si dopřává málokdy, vždy musí zemina uschnout, než ji zalejete. Světelné podmínky jsou pro ni ideální ty průměrné – to znamená ani hodně ani málo.

Znali jste některou z rostlin? A pěstujete ji doma?

Nejčtenější
21. září 2023

Investiční byt jako první bydlení pro Vaše děti

Když Češi přemýšlí o investicích, koupě nemovitosti patří mezi nejoblíbenější volby. S rostoucí cenami nemovitostí a stále stoupající popularitou nájemního bydlení se koupě bytu ve větším městě zdá jako chytrá investice do budoucnosti. A pokud počítáte s tím, že jednou Vaše děti půjdou na studia či za prací do Prahy, pak se jeho pořízení vyplatí dvojnásob, jelikož…

Číst článek
6. září 2023

Co je to developerský projekt a jaké jsou jeho fáze

Ve světě nemovitostí se developerské projekty stávají stále oblíbenějším způsobem, jak získat nové bydlení. Jedná se o moderní přístup, který umožňuje vytvářet nové nemovitosti od základu, aby vyhovovaly aktuálním potřebám a trendům. Ale co vlastně znamená termín „developerský projekt“ a jak probíhá jeho příprava? V tomto článku se podíváme na klíčové aspekty tohoto procesu, odhalíme…

Číst článek
13. září 2023

Češi neradi dojíždějí za prací. Roste počet projektů, které spojují kanceláře a byty 

Češi oproti jiným národům neradi dojíždějí za prací. V rámci Prahy, kde ve špičce z jednoho konce města na druhý trvá projet hodinu nezávisle na druhu přepravy, se tak čím dal častěji objevují developerské projekty, které spojují kanceláře s bytovou výstavbou. Jen aktuální rozestavěné projekty na pražský trh přinesou v pěti letech přes 2 tisíce bytů stavěných spolu s kancelářskými…

Číst článek