Hledejte novostavbyČeskoZahraničí
# # # #
24. srpna 2020

Pokojové rostliny, které vám nesmí chybět v bytě

Nejste příliš zběhlí co se týče rostlin, ale chtěli byste mít nějakou tu pokojovku v bytě, aniž byste co dva měsíce museli kupovat nové? Zatímco hodně rostlin se dožadují ty nejlepší podmínky jako ohromné množství přirozeného světla, existují i takové, které přežijí i v ne tak náročných podmínkách.

Philodendron

Velmi nenáročná rostlina, kterou nemusíte často zalévat. Nesnáší totiž, když je „zavodněná“. Nechte ji napít až v případě, že je hlína suchá. Se světlem to má jednoduše. Přímé slunce ji nesvědčí, uspokojí ji rozptýlené světlo.

Sukulent se jménem Jade

Tahle rostlina není jako ty ostatní. Ona totiž dokáže přežít i na přímém slunci. A je pravdou, že ona si přítomnost slunce opravdu užívá. Stejně tak teplo. Čerstvý vzduch ji také přispívá, ale nesmí být na místech, kde je průvan.

Monstera Deliciosa

Silné listy má a interiér ozdobí špetkou tropického stylu. Je schopná se vyhřívat na jakémkoliv přísunu slunce. Svůj přísun vody ráda dostává v pravidelných intervalech, ale zvládne to, když ji zapomenete občas zalít.


Maranta běložilnatá alias Red prayer plant

Pozoruhodné červené žíly na tmavém zeleném listu vypadají dokonale a pro estetika je to sen. Rostlina miluje nepřímé, ale dostatečné světlo, kde se ráda sluní. Kdo má rád své zvyky, ocení Marantu, jelikož ta potřebuje být zalévána pravidelně. Pokud se bojíte, že pro tuhle rostlinku nemáte dost prosvětlenou místnost, nemusíte mít obavy, toleruje místa, kde není příliš světla.

Haworthia – zebrovitý sukulent

Rostlina, jež se přezdívá zebra plant, je jednou z nejjednodušších květin na pěstování doma. Nepotřebuje často zalévat a nejvíce ji vyhovuje méně světla. Hodí se do jakékoliv místnosti. Její zebrovitý vzhled ji přidává na kráse a v interiérech vyniká.

Hadí sukulent vydrží všechno

Žádná rostlina vám nikdy nevydrží? Tak pro tyhle případy a nespecialisty tu existuje Snake plant, sukulent co přežije snad všechno. Je neuvěřitelně odolný, má dlouhé listy (podobné hadovi), drink v podobě vody si dopřává málokdy, vždy musí zemina uschnout, než ji zalejete. Světelné podmínky jsou pro ni ideální ty průměrné – to znamená ani hodně ani málo.

Znali jste některou z rostlin? A pěstujete ji doma?

Nejčtenější
30. května 2024

Home Portal po úspěchu ve Španělsku rozšiřuje svou nabídku v Dubaji o stovku projektů v regionu

Po úspěchu ve Španělsku, kde Home Portal po velkém zájmu v regionu Costa del Sol zařadil do nabídky i další oblasti, jako jsou například Costa Blanca v okolí Alicante, se moderní platforma pro prodej novostaveb rozhodla pro další expanzi, tentokrát do Dubaje. Na homeportal.world tak zájemci nyní naleznou stovku projektů nejen v Dubaji, ale také…

Číst článek
17. dubna 2024

Kvalita bez nadměrného luxusu a dobrá lokace přináší oživení na pražském trhu s byty

Rezidenční trh v Praze zažívá nový vzestup díky významným projektům stabilních developerů, jako jsou Skanska a YIT. Tyto projekty, připomínající svou kvalitou a spolehlivostí automobilovou značku Volkswagen, získávají na popularitě mezi zájemci o nemovitosti. To dokazuje nyní i spuštění již třetí etapy vysočanského projektu Čtvrť Emila Kolbena od společnosti Skanska, která v dubnu vstoupila do…

Číst článek