# # # #
27. srpna 2019

Sedačka, kterou od postele nerozeznáte

Hlavně v případech, kdy bydlíte v maličkém bytě, kde místa není nazbyt je rozkládací pohovka skutečně praktickým kouskem nábytku, která přes den šetří v interiéru mnoho místa. Ale ani mít místa dost a královskou postel se s koupí kvalitní rozkládací pohovky nevylučuje. Když už vybíráme, je samozřejmě lepší koupit kvalitní, praktický model, který je připravený poskytnou komfortní nocleh třeba návštěvě.

Předejít zablokované krční páteři, bolestem zad a nekvalitnímu spánku je snadné – čtěte recenze, a hlavně zkoušejte. Navštivte prodejnu nebo showroom. Na vybrané pohovce si poležte, vyzkoušejte si rozkládání a manipulaci s ní. Hlavně pokud se pohovka má stát vašim každodenním lůžkem, je nutné, aby se rozkládala snadno a hladce. 

Doporučujeme vybrat takovou, co se snadno udržuje, například dnes oblíbené potahy Aquaclean, které stačí otřít vodou a hadříkem. Rozhodně vyberte potah snímatelný. Kvůli každodennímu spánku v čistotě a hygienicky by měl čas od času zavítat do čistírny. Kvalitu matrace spolehlivě odhalí hmotnost pohovky. Matrace v sedačkách se vyrábějí z polyuretanové pěny. Ty kvalitní mají pěnu o hustotě alespoň 30 kg/m3. Tak na to při výběru pozor, levnější modely s nižší hustotou se brzy prosedí, proleží a zdeformují.

Ideální jsou varianty s vlnovou pružinou. Zvyšují životnost a dělají gauč měkčím. Bonellové pružiny jsou méně časté, ale klidně zvolte ty, pokud preferujete ležet na tvrdší matrací s větší tuhostí. Obecné pravidlo ale je – nešetřete, jde o zdraví. Zkoušejte a studujte.

Materiály:

Kůže = luxus který vydrží. Vypadá exkluzivně, je pohodlná ale i dlouho vydrží. Opět rozhoduje kvalita kůže a výplně. Lehce se udržuje, protože na ní neulpívají chlupy, vlasy… a třeba vylité pití lze rychle osušit. Sloužit může řadu let, jen bychom je měli každých 6–12 měsíců naimpregnovat, hlavně pokud ji využíváme intenzivně.

Eko kůže a koženka = Eko kůže je levnější, ale ne nutně nekvalitní variantou. Syntetický materiál, vyráběný nanesením vrstvy polyuretanu na bavlněný základ. Mnoho lidí ocení také to, že je veganská. Je odolná, praktická, kombinovatelná s čalouněním. Kožence se ale naopak spíše vyhněte. Dnes se od ní ustupuje, kvůli nízké odolnosti a riziku brzkého popraskání

Látkové = Pohovka potažena čalounickou látkou je oproti kožené o něco levnější, a navíc působí útulným, hřejivým dojmem. To může být problém u chladivé, klouzavé kůže. Na druhou stranu se hůře čistí, tekutiny a jiné nečistoty se do nich rychle vsáknout, a proto už je nutné čistit chemickými prostředky. Volte látku pevnou, ať se neprošoupe a nepáře.

Látkové sedačky vám poskytují nejširší možnost seberealizace, ve smyslu pestré škály barev, povrchů a vzorů.

Trendy:

Stejně jako všude jinde, i ve světě sedaček vládne minimalismus. Klidně udělejte z kožené pohovky akcentový prvek. Ale něž křiklavě červenou a lesklou, zvolte třeba variantu rafinované černé kůže s hadí texturou. Upoutá pozornost, ale nebude působit nevkusně. V oblibě jsou přírodní textilie a vůbec nejoblíbenější jsou nyní lněné potahy. Je minimalistický, nenápadný. Avšak pevný, odolný a jeho údržba není příliš komplikovaná. 

Luxusním trendem je samet, dominuje královsky modrá a tmavá, pudrově růžová barva. Ale ten už je opravdu třešničkou na dortu a o vhodnosti jeho použití na nábytek určený pro každodenní spánek a skládání by se dalo s úspěchem polemizovat.

Tak šťastnou ruku při výběru, ať najdete svou lásku na první posed.

Nejčtenější
18. ledna 2024

Hypotéka na developerský projekt: Postupné čerpání hypotéky a výše splátek

Při nákupu nového bydlení budete jistě řešit i možnosti jeho financování. V případě, že si nové bydlení nemůžete dovolit z vlastních zdrojů, bude pro Vás klíčová správně sjednaná hypotéka. Přinášíme Vám proto přehled všeho důležitého, co je potřeba o hypotéce na developerský projekt vědět – ač už si nevíte rady s tím, co určité pojmy znamenají, nebo se…

Číst článek
23. února 2024

Nové snížení sazby DPH se v cenách novostaveb plošně neprojevilo. Třetina projektů reálně zlevnila o 3 % a zažívá na Home Portal lepší prodeje

Od začátku roku 2024 vstoupila v platnost nová úprava sazby DPH, která snížila 15% daň na 12 % u nově zakoupených rezidenčních nemovitostí. Očekávalo se, že to povede ke zlevnění vysněné nemovitosti pro koncového uživatele, avšak realita je bohužel odlišná. Kdo ale na serveru homeportal.cz reálně zlevnil, zažívá aktuálně lepší prodeje. Na platformě Home Portal,…

Číst článek
23. ledna 2024

Developeři vyčkávají na hypotéky na úrovni 4 %. Projekty jsou připravené, stačí jen zahájit výstavbu

Drtivá většina pražských developerů má připravené nové projekty novostaveb, ale vyčkává na lepší situaci na trhu. Hlavním důvodem jsou aktuálně nedoprodané hotové projekty – nejčastěji z 50 % – a vysoké hypoteční sazby, které odrazují kupující, kteří uvažují o vlastním bydlení. „Jako klid před bouří vypadá dnešní situace z pohledu developerů. Většina z nich má hotové projekty, které…

Číst článek