# # # #
27. srpna 2019

Sedačka, kterou od postele nerozeznáte

Hlavně v případech, kdy bydlíte v maličkém bytě, kde místa není nazbyt je rozkládací pohovka skutečně praktickým kouskem nábytku, která přes den šetří v interiéru mnoho místa. Ale ani mít místa dost a královskou postel se s koupí kvalitní rozkládací pohovky nevylučuje. Když už vybíráme, je samozřejmě lepší koupit kvalitní, praktický model, který je připravený poskytnou komfortní nocleh třeba návštěvě.

Předejít zablokované krční páteři, bolestem zad a nekvalitnímu spánku je snadné – čtěte recenze, a hlavně zkoušejte. Navštivte prodejnu nebo showroom. Na vybrané pohovce si poležte, vyzkoušejte si rozkládání a manipulaci s ní. Hlavně pokud se pohovka má stát vašim každodenním lůžkem, je nutné, aby se rozkládala snadno a hladce. 

Doporučujeme vybrat takovou, co se snadno udržuje, například dnes oblíbené potahy Aquaclean, které stačí otřít vodou a hadříkem. Rozhodně vyberte potah snímatelný. Kvůli každodennímu spánku v čistotě a hygienicky by měl čas od času zavítat do čistírny. Kvalitu matrace spolehlivě odhalí hmotnost pohovky. Matrace v sedačkách se vyrábějí z polyuretanové pěny. Ty kvalitní mají pěnu o hustotě alespoň 30 kg/m3. Tak na to při výběru pozor, levnější modely s nižší hustotou se brzy prosedí, proleží a zdeformují.

Ideální jsou varianty s vlnovou pružinou. Zvyšují životnost a dělají gauč měkčím. Bonellové pružiny jsou méně časté, ale klidně zvolte ty, pokud preferujete ležet na tvrdší matrací s větší tuhostí. Obecné pravidlo ale je – nešetřete, jde o zdraví. Zkoušejte a studujte.

Materiály:

Kůže = luxus který vydrží. Vypadá exkluzivně, je pohodlná ale i dlouho vydrží. Opět rozhoduje kvalita kůže a výplně. Lehce se udržuje, protože na ní neulpívají chlupy, vlasy… a třeba vylité pití lze rychle osušit. Sloužit může řadu let, jen bychom je měli každých 6–12 měsíců naimpregnovat, hlavně pokud ji využíváme intenzivně.

Eko kůže a koženka = Eko kůže je levnější, ale ne nutně nekvalitní variantou. Syntetický materiál, vyráběný nanesením vrstvy polyuretanu na bavlněný základ. Mnoho lidí ocení také to, že je veganská. Je odolná, praktická, kombinovatelná s čalouněním. Kožence se ale naopak spíše vyhněte. Dnes se od ní ustupuje, kvůli nízké odolnosti a riziku brzkého popraskání

Látkové = Pohovka potažena čalounickou látkou je oproti kožené o něco levnější, a navíc působí útulným, hřejivým dojmem. To může být problém u chladivé, klouzavé kůže. Na druhou stranu se hůře čistí, tekutiny a jiné nečistoty se do nich rychle vsáknout, a proto už je nutné čistit chemickými prostředky. Volte látku pevnou, ať se neprošoupe a nepáře.

Látkové sedačky vám poskytují nejširší možnost seberealizace, ve smyslu pestré škály barev, povrchů a vzorů.

Trendy:

Stejně jako všude jinde, i ve světě sedaček vládne minimalismus. Klidně udělejte z kožené pohovky akcentový prvek. Ale něž křiklavě červenou a lesklou, zvolte třeba variantu rafinované černé kůže s hadí texturou. Upoutá pozornost, ale nebude působit nevkusně. V oblibě jsou přírodní textilie a vůbec nejoblíbenější jsou nyní lněné potahy. Je minimalistický, nenápadný. Avšak pevný, odolný a jeho údržba není příliš komplikovaná. 

Luxusním trendem je samet, dominuje královsky modrá a tmavá, pudrově růžová barva. Ale ten už je opravdu třešničkou na dortu a o vhodnosti jeho použití na nábytek určený pro každodenní spánek a skládání by se dalo s úspěchem polemizovat.

Tak šťastnou ruku při výběru, ať najdete svou lásku na první posed.

Nejčtenější
6. září 2023

Co je to developerský projekt a jaké jsou jeho fáze

Ve světě nemovitostí se developerské projekty stávají stále oblíbenějším způsobem, jak získat nové bydlení. Jedná se o moderní přístup, který umožňuje vytvářet nové nemovitosti od základu, aby vyhovovaly aktuálním potřebám a trendům. Ale co vlastně znamená termín „developerský projekt“ a jak probíhá jeho příprava? V tomto článku se podíváme na klíčové aspekty tohoto procesu, odhalíme…

Číst článek
13. září 2023

Češi neradi dojíždějí za prací. Roste počet projektů, které spojují kanceláře a byty 

Češi oproti jiným národům neradi dojíždějí za prací. V rámci Prahy, kde ve špičce z jednoho konce města na druhý trvá projet hodinu nezávisle na druhu přepravy, se tak čím dal častěji objevují developerské projekty, které spojují kanceláře s bytovou výstavbou. Jen aktuální rozestavěné projekty na pražský trh přinesou v pěti letech přes 2 tisíce bytů stavěných spolu s kancelářskými…

Číst článek