# # # #
5. března 2024

Neveřejné nabídky – skrytý trh nemovitostí skýtající skvělou investiční příležitost

Neveřejné nabídky nemovitostí jsou často skrytým trhem, který nabízí mnoho výhod pro kupující i prodávající. Zatímco běžné prodeje probíhají přes veřejné inzeráty a realitní portály, neveřejné jsou dostupné pouze vybrané skupině zájemců. Dostanete se skrz ně často k exkluzivním projektům a jedinečným cenovým příležitostem, které by vám jinak utekly.  Zde se podíváme na různé typy neveřejných nabídek a způsoby, jak je najít.

Neveřejné nabídky developerských projektů

U developerských projektů se můžete setkat s několika typy neveřejných nabídek – nejčastěji je to jeden z těchto tří:

PŘEDPRODEJ

+ Zaváděcí ceny

+ Nejlepší jednotky v projektu

− Dlouhá doba do dokončení projektu

Předprodej umožňuje získat přístup k nabídce ještě před oficiálním uvedením projektu na trh. Klíčovou výhodou je nejširší výběr – pokud máte zájem o nejatraktivnější jednotky v projektu, nejlépe se k nim dostanete právě v předprodeji. Další velkou výhodou je pak i pořizovací cena, která u předprodejů bývá nejnižší. Nicméně tato sleva není zcela bezplatná – mezi hlavní nevýhody patří čekání na dokončení a nastěhování (často kolem jednoho až dvou let). Pro mnohé zájemce však není čas problémem a na kvalitní byt se jim vyplatí počkat.

INVESTIČNÍ BALÍČKY

+ Množstevní slevy

− Nutnost pořídit více jednotek

Investiční balíčky pak nabízejí zvýhodněné ceny pro kupující, kteří si přejí koupit celá patra nebo více jednotek v rámci projektu. Tato možnost je ideální pro investory, kteří plánují byty dále prodávat či pronajímat nebo například pro firmy, které byty poskytují jakou součást zaměstnaneckých benefitů.

POSTOUPENÍ SMLOUVY

+ Nabídka již vyprodaných projektů

Potřeba vyšší hotovosti

Posledním typem neveřejných nabídek je tzv. postoupení smlouvy (rezervační smlouvy či SOSBK) uzavřené s developerem. Jedná se o nemovitosti, u kterých soukromí investoři již složili část pořizovací ceny, ale před doplacením a podpisem kupní smlouvy plánují svůj nárok na nemovitost prodat. Typicky se jedná právě o nemovitosti získané výhodně v předprodejích nebo v rámci investičních balíčků. Zájemcům o koupi se díky tomu otevírá exkluzivní přístup k nemovitostem, které již developer nemá v nabídce (např. vyprodané projekty). Velkou výhodou je, že investoři tyto jednotky často prodávají za nižší cenu než developer. Kupující však musí počítat s tím, že bude potřeba prodávajícímu minimálně dorovnat výši složené zálohy u developera a to nejčastěji v hotovosti.

Neveřejný prodej second-hand nemovitostí

Neveřejně se nabízí také nemovitosti z druhé ruky. V takovém případě svěří majitel svou nemovitost k prodeji realitním agenturám, které se postarají o nalezení vhodného zájemce. Byty nejsou veřejně inzerovány, ale nabízeny skrze jiné kanály kupujícím, pro které je nemovitost vhodná. Většinou se takto prodávají exkluzivní a speciální nemovitosti, které jsou určené pro specifický trh. Majitel ale může mít více důvodů, proč svůj byt prodávat neveřejně:

  • Soukromí: Pro některé prodávající může být ochrana soukromí prioritou. To platí zejména pro významné osobnosti nebo manažery, kteří preferují diskrétní prodej svých nemovitostí.
  • Specifická cílová skupina: Neveřejné nabídky umožňují prodávajícím lépe cílit na určité zájemce, jako jsou investoři nebo klienti s vysokými nároky, a tím zkrátit čas hledání vhodného kupujícího a v důsledku i celého prodeje.
  • Exkluzivita projektu: Určité nemovitosti nejsou vzhledem k jejich prémiovosti vhodné k běžné inzerci. 

Občas se můžete setkat i s prodejem skrze privátní aukci, na kterou jsou pozváni jen vybraní potencionální zájemci. Tyto aukce probíhají většinou jen u exkluzivních nebo specifických projektů.

Plánujete prodat svou nemovitost neveřejně? Díky vysoké měsíční poptávce po novém bydlení je Home Portal ideálním partnerem pro prodej bez veřejné inzerce. Řekněte nám více o nabízené nemovitosti.

Jak se dostat k neveřejným nabídkám?

Neveřejné nabídky na koupi nemovitosti skýtají mimořádné příležitosti, na které lze ve světe realit narazit. Získání přístupu k těmto nabídkám však není jednoduché a vyžaduje specifické kontakty a dobrou znalost trhu.

Díky naší spolupráci s předními developery i soukromými investory má Home Portal exkluzivní přístup k široké škále těchto skrytých pokladů. Pro rychlé a přímé propojení s tímto zdrojem nabídek doporučujeme neotálet a domluvit si osobní schůzku, nebo se minimálně přihlásit k odběru našich novinek.

Nejčtenější
18. ledna 2024

Hypotéka na developerský projekt: Postupné čerpání hypotéky a výše splátek

Při nákupu nového bydlení budete jistě řešit i možnosti jeho financování. V případě, že si nové bydlení nemůžete dovolit z vlastních zdrojů, bude pro Vás klíčová správně sjednaná hypotéka. Přinášíme Vám proto přehled všeho důležitého, co je potřeba o hypotéce na developerský projekt vědět – ač už si nevíte rady s tím, co určité pojmy znamenají, nebo se…

Číst článek
21. září 2023

Investiční byt jako první bydlení pro Vaše děti

Když Češi přemýšlí o investicích, koupě nemovitosti patří mezi nejoblíbenější volby. S rostoucí cenami nemovitostí a stále stoupající popularitou nájemního bydlení se koupě bytu ve větším městě zdá jako chytrá investice do budoucnosti. A pokud počítáte s tím, že jednou Vaše děti půjdou na studia či za prací do Prahy, pak se jeho pořízení vyplatí dvojnásob, jelikož…

Číst článek
3D model nové rezidenční čtvrti
17. října 2023

Jak probíhá nákup nemovitosti od developera?

Vybrali jste si svůj vysněný domov v developerském projektu a konečně se rozhodli pro jeho koupi? Podívejte se s námi, na co vše byste se měli připravit. Předtím, než si začnete užívat klidu a pohodlí svého nového útočiště, je totiž nutné projít kompletním procesem nákupu. Víte, jaké smlouvy musíte uzavřít? Co znamenají jednotlivé fáze developerského…

Číst článek
Impozantní budova v lokalitě Vrchlabí - 2
14. března 2021

Kde koupit investiční byt a dobře zhodnotit peníze

Investiční byt je vhodným způsobem, jak zhodnotit své peníze, ochránit je před inflací, nebo se zajistit na stáří. Čistý příjem z pronajímání může dosahovat ve velkém městě na 8 000 až 10 000 Kč, zatímco v menším je to zhruba polovina. V případě že si chcete investiční byt koupit a dobře zhodnocovat své peníze, pomůžeme vám s jeho výběrem, v nabídce jich máme stovky po celé České republice.

Číst článek