Hledejte novostavbyČeskoZahraničí
# # # #
21. září 2023

Investiční byt jako první bydlení pro Vaše děti

Když Češi přemýšlí o investicích, koupě nemovitosti patří mezi nejoblíbenější volby. S rostoucí cenami nemovitostí a stále stoupající popularitou nájemního bydlení se koupě bytu ve větším městě zdá jako chytrá investice do budoucnosti. A pokud počítáte s tím, že jednou Vaše děti půjdou na studia či za prací do Prahy, pak se jeho pořízení vyplatí dvojnásob, jelikož Vám zmizí budoucí starosti ohledně prvního bydlení Vašich potomků. Jaké další výhody investiční nemovitosti skrývají? A jak vybrat vhodnou jednotku? Čtěte dále a dozvíte se.

Jak vybrat vhodnou investiční nemovitost

Investiční byty bývají obvykle ty, které si nepořizujete se záměr vlastního bydlení, ale spíše jako možnost bezpečného uložení financí a do budoucna i zajímavý přivýdělek. K tomu jsou vhodné zejména malometrážní jednotky v dobré lokalitě, které se vždy nejlépe pronajímají a například v Praze je po nich dlouhodobě největší poptávka. Zájem o ně má totiž mnoho druhů nájemníků – od studentů, přes mladé páry až po singles.

Co je ale myšleno dobrou lokalitou? Aby investiční jednotky byly pro majitele co nejvýnosnější, musí se nacházet v populární, dobře dostupné a bezpečné lokalitě. Dobře se pronajímají například byty v okolí vysokých škol, na metru nebo v částech města, které jsou nadstandardně kulturně i občansky vybavené.

Nejvhodnější jsou velká města, hlavně pak Praha. Do té totiž každý rok míří tisíce mladých lidí za studiem či prací a shání první bydlení. Hodnota nemovitostí navíc v Praze stále stoupá, a tak vlastnit zde byt je každým rokem lukrativnější záležitost. Poptávka po nájemním bydlení tedy z logiky věci jen poroste.

Pronájem investiční jednotky

Jak už bylo řečeno výše, malometrážní jednotky se pronajímají nejlépe a mají i nejvyšší investiční návratnost na metr čtvereční. Pronajímat samozřejmě můžete i větší jednotky, nicméně nejvíce Vám vynesou právě menší byty 1+kk či 1+1. Poměr toho, kolik zaplatíte za větší byt při koupi, a toho, kolik Vám jeho pronájem může vynést, je totiž oproti menším nemovitostem několikanásobně nižší.

Pokud chcete mít jistotu, že o nájemníky nebude nouze, vsaďte na Prahu, kde si každý byt, ač třeba na méně výhodném místě, vždy najde svého obyvatele. Díky tomu si můžete více vybírat, komu byt k životu poskytnete, a tak eliminovat nevhodné kandidáty a zbavit se nejistoty z nespolehlivých plátců. V poslední řadě, v Praze jsou lidé ochotní připlatit si za pěkné bydlení na dobrém místě, kde budou mít vše pohodlně v docházkové vzdálenosti.

Bydlení při studiu nebo startovací domácnost

Jedním velkým plusem na vlastnění nemovitosti v Hlavním městě je i zajištění jednodušší budoucnosti pro Vaše děti. Pokud Vaše ratolesti mluví o studiu v Praze, jedna z mnoha starostí, které je čekají, je i zajištění bydlení v novém městě. Nejen, že Praha dlouhodobě bojuje s nedostatkem míst na kolejích, ale navíc výše pronájmů stále roste a částky vynaložené za bydlení během studií tak mohou být zásahem do rodinného rozpočtu. Tomu se však snadno vyhnete včasným pořízením investiční nemovitosti. Vaše děti jistě ocení usnadněný přechod do dospělého života v podobě prvního bydlení a vy se nebudete muset strachovat o jejich bezpečí ani o nové nezbytné výdaje.

Financovani nemovitosti

Financování

Investice do tohoto typu nemovitosti je pro Vás výhodná i s ohledem na financování. Při správně nastavené hypotéce může být výše Vašeho úvěru pokryta penězi vydělanými z nájemného, a tak Vám nemovitost může vynášet již během času, kdy ji ještě splácíte. S financováním i správním nastavením hypotéky Vám rádi poradíme zde.


Aktuální nabídka investičních bytů v Praze

Přemýšlíte o investici do nemovitosti a rádi byste měli jistotu, že vyberete správně? Na Home Portal Vám naši obchodníci rádi poradí s výběr ověřených lokalit a nejvýhodnějších jednotek. Aktuálně nejlepší nabídky si můžete prohlédnout zde:

Nový Chodov – Nejžádanější investiční novostavba v Praze

Vstupte do nového světa, kde se pražské panorama zrcadlí za okny a nabízí Vám nezapomenutelné výhledy. V projektu Nový Chodov spatříte propojení tradičních prvků s inovativními kousky, které vytvářejí originální bydlení, jež se vyrovná největším evropským metropolím. Toto je místo, kde se slévá elegance, pohoda a neomezené kreativní možnosti. Skyline posouvá hranice bydlení a nabízí 227 jedinečných jednotek, od útulných 1+kk až po prostorné 2+kk s obytnými plochami od 22,6 m2 do 48,7 m2. Vzrušivým bonusem jsou i 12 moderních kanceláří, které vám umožní oddělit pracovní a osobní prostor, a také sdílený coworking, který podporuje komunitní duch. Každá jednotka je doplněna sklepními prostory, což zajišťuje dostatek úložného prostoru. Kromě toho jsou k dispozici parkovací stání pro automobily a motocykly.

BackYard Dejvice – Svět pohody v srdci pulsující Prahy

BackYard Dejvice představuje svět pohody v srdci pulzující Prahy. Tento moderní bytový projekt vytváří prostor pro relaxaci, posezení s přáteli i osobní meditaci. Zelení prosycený dvorek nabízí grilovací zónu, místa pro piknik a pohodlná posezení. Nachází se v klidné lokalitě Dejvic, poblíž přírodních parků a prestižních univerzit, přinášející mnoho architektonických pokladů i moderního života města. BackYard Dejvice disponuje 40 exkluzivními bytovými jednotkami o rozměrech od 13,9 m² do 52 m² a dispozicemi 1+kk až 2+kk. Puristická architektura projektu je dokonale sladěná s náladou zeleného vnitrobloku, který zvyšuje komfort pro obyvatele.

Nová Kněžívka – investiční byty 5 minut od letiště

Nová Kněžívka je projekt investičních bytů, který kombinuje moderní bydlení s atraktivním výnosem. V klidné části Tuchoměřic na Praze-západ vyrůstají moderní byty s příjemnými terasami ideálními pro vlastní bydlení i malometrážní jednotky vhodné na následný pronájem. Investorům se nabízí zajímavé možnosti pronájmu díky blízkosti letiště, vysokých škol (Dejvice, Suchdol) a celkové skvělé dostupnosti do centra Prahy i celého Středočeského kraje.

Byty Hostivice – klidné bydlení v blízkosti Prahy

Projekt Byty Hostivice vzniká ve stejnojmenném městě na Praze-západ, jen kousek od Husova náměstí a hlavní ulice Čsl. armády. Tato lokalita poskytuje výborné dopravní spojení s hlavním městem díky přítomnosti vlakového nádraží. Zároveň se zde místní obyvatelé mohou oddávat klidu a pohodě v okolní přírodě. Hostivice nabízí širokou škálu občanské vybavenosti, včetně škol, supermarketu, restaurací, pošty, lékárny a dalších služeb. V okolí projektu je mnoho možností trávení volného času – venkovní posilovny, dětská hřiště, zámecký park a přírodní památka Hostivické rybníky.

Štítného – Bydlení v srdci Žižkova

Štítného je projekt v samém srdci Žižkova, který citlivě propojí jedinečnou historii této pražské čtvrti s nejvyššími standardy moderního bydlení. Kompletně zrekonstruovaný dům nově nabídne výtah, soukromý vnitroblok a především 18 moderních bytů ve vysokém standardu. Obrovskou předností je výjimečně nízká energetická náročnost, na kterou v podobných projektech v této lokalitě jen tak nenarazíte. Nabídka malometrážních bytů o dispozicích 1+kk a 2+kk by pak neměla uniknout pozornosti investorů, kteří hledají zajímavé příležitosti v blízkosti centra Prahy. Jedná se o lukrativní nemovitost k následnému dlouhodobému i krátkodobému pronájmu.

Na Výšinách – Moderní bydlení s historickými prvky na Letné

Projekt Na Výšinách nabízí byty v lokalitě Praha Letná, která je známá svými krásnými výhledy na Pražský hrad a panoramatickými pohledy na město. Rezidence se nachází mezi parky Letenská pláň a Stromovka, což poskytuje obyvatelům příležitost užívat si klidného bydlení v příjemném prostředí s možností relaxace a sportovních aktivit. Původní činžovní dům z počátku století prošel důmyslnou rekonstrukcí, která zahrnovala zachování historických prvků, jako jsou řemeslné kování na oknech nebo kazetové vstupní dveře. V horních patrech domu jsou připraveny mezonety White Wall, zatímco v dalších patrech jsou dostupné byty 1+kk, 2+kk a 3+kk ve standardu Fit Out.

Nejčtenější
6. září 2023

Co je to developerský projekt a jaké jsou jeho fáze

Ve světě nemovitostí se developerské projekty stávají stále oblíbenějším způsobem, jak získat nové bydlení. Jedná se o moderní přístup, který umožňuje vytvářet nové nemovitosti od základu, aby vyhovovaly aktuálním potřebám a trendům. Ale co vlastně znamená termín „developerský projekt“ a jak probíhá jeho příprava? V tomto článku se podíváme na klíčové aspekty tohoto procesu, odhalíme…

Číst článek
Cosy interior sunshine
14. srpna 2023

V doprodejích v Praze jsou nemovitosti za šest miliard. Kupující díky tomu vybírají z novostaveb, které již stojí

Slevy skončily. Tak by se dal charakterizovat současný rezidenční trh. Na druhou stranu jsou nyní v doprodejích byty v hotových novostavbách za bezmála šest miliard korun. Největší výhodou pro kupující je, že zatímco dříve kupovali byty ještě, než se začaly stavět, nyní je dostatečná nabídka nových bytů ihned k nastěhování. Aktuální finanční síla developerů bohužel pro kupující…

Číst článek
13. září 2023

Češi neradi dojíždějí za prací. Roste počet projektů, které spojují kanceláře a byty 

Češi oproti jiným národům neradi dojíždějí za prací. V rámci Prahy, kde ve špičce z jednoho konce města na druhý trvá projet hodinu nezávisle na druhu přepravy, se tak čím dal častěji objevují developerské projekty, které spojují kanceláře s bytovou výstavbou. Jen aktuální rozestavěné projekty na pražský trh přinesou v pěti letech přes 2 tisíce bytů stavěných spolu s kancelářskými…

Číst článek
Jinonický Dvůr-příjezd do areálu
24. srpna 2023

Rozkvět rekonstrukcí: Developerský trend oživující činžovní a historické bytové domy v Praze

Praha, město tisíce věží, je známé nejen svým bohatým kulturním dědictvím, ale také pestrou architektonickou paletou, ve které se mísí prvky různých epoch. V poslední době se trend zaměřený na rekonstrukce a renovace činžovních a historických bytových domů těší mezi developery velké oblibě. Následuje totiž rostoucí zájem o revitalizaci stávajícího urbanistického prostoru, a to s…

Číst článek