Hledejte novostavbyČeskoZahraničí
# # # #
Cosy interior sunshine
14. srpna 2023

V doprodejích v Praze jsou nemovitosti za šest miliard. Kupující díky tomu vybírají z novostaveb, které již stojí

Slevy skončily. Tak by se dal charakterizovat současný rezidenční trh. Na druhou stranu jsou nyní v doprodejích byty v hotových novostavbách za bezmála šest miliard korun. Největší výhodou pro kupující je, že zatímco dříve kupovali byty ještě, než se začaly stavět, nyní je dostatečná nabídka nových bytů ihned k nastěhování. Aktuální finanční síla developerů bohužel pro kupující ukazuje, že slevy, které se daly získat od loňského léta, postupně mizí z trhu.

„Kdo kupovat již opravdu musí, anebo může i bez hypotéky, má dnes nadstandardní možnosti výběru, které Praha nepamatuje. Zatímco dříve se na koupené byty muselo čekat minimálně dva roky, než se postaví, nyní je situace opačná. V doprodejích v Praze jsou ihned k dispozici bytové jednotky v novostavbách za šest miliard korun,“ říká Jan Vitvera, obchodní ředitel společnosti Home Portal, která se specializuje na prodej novostaveb.

Největší výhodou pro klienty je, že se mohou jít rovnou podívat do svého budoucího bytu, a odpadá tak strach a nejistota z toho, že se bytový projekt třeba nedostaví. Nemluvě o tom, že po zaplacení se mohou noví vlastníci do nového bytu ihned nastěhovat. Nadpoloviční většinu nabídky doprodejů z let 2022 a 2023 v Praze tvoří jednotky o dispozicích 1+kk (27 %) a 2+kk (36 %). K dispozici je tak 655 bytů v 50 projektech za bezmála šest miliard korun.

„Dříve díky rychlému růstu trhu platilo, že poslední byty v projektu byly výrazně dražší než jednotky prodané na jeho začátku. Ochlazení poptávky tento trend ovšem zastavilo. Zatímco projekty startující v tomto roce signalizují další růst cen, na trhu vedle nich zůstávají hotové byty, které lze pořídit i za ceny z roku 2021. V tuto chvíli proto klientům dokážeme v novostavbách nabídnout levnější alternativy a poradit, na jaký byt mohou získat slevu,“ dodává Vitvera.

I přes to, že plošné slevy postupně z trhu mizí, stále lze najít zvýhodněné nabídky. Za všechny můžeme uvést třeba projekt PARVI Cibulka, ve kterém jsou byty zlevněné až o milion korun. Jinonický dvůr zase nabízí až 300 tisíc korun na vybavení bytu. Podobné nemovitosti lze také nalézt v neveřejné nabídce Home Portal, kterou klientům představí makléři společnosti.

Nejčtenější
22. března 2023

Koncept plně vybavených jednotek je budoucností nájemního bydlení. Na trh se dostávají dvouciferným tempem

Home Portal, který po celé ČR poskytuje služby zejména zájemcům o novostavby, sleduje zvýšený zájem o koncept plně vybavených jednotek nájemního bydlení. Vinou vysokých hypotečních sazeb se začíná na trhu objevovat stále více novostaveb, které developeři dávají celkově k nájmu. Kupříkladu MINT rezidenční fond, který nově dává své nájemní byty do nabídky společnosti Home Portal, nyní začal nabízet přes sto bytů v Plzni. V druhé polovině roku chystá přes 200 bytů v Praze.

Číst článek
Nové budovy a developerské projekty hrají klíčovou roli v dosahování udržitelné budoucnosti
9. srpna 2023

Udržitelné novostavby: Cesta k ekologicky šetrné budoucnosti

V době, kdy se velká část populace aktivně zajímá o výzvy klimatických změn, nabývá udržitelnost a ekologická šetrnost ve stavebnictví na významu. Nové budovy a developerské projekty hrají klíčovou roli v dosahování udržitelné budoucnosti. Od používání ekologicky šetrných materiálů po snižování energetické náročnosti, novostavby mohou aktivně minimalizovat negativní dopady na životní prostředí. Udržitelnost v jádru…

Číst článek