Hledejte novostavbyČeskoZahraničí
# # # #
Nové budovy a developerské projekty hrají klíčovou roli v dosahování udržitelné budoucnosti
9. srpna 2023

Udržitelné novostavby: Cesta k ekologicky šetrné budoucnosti

V době, kdy se velká část populace aktivně zajímá o výzvy klimatických změn, nabývá udržitelnost a ekologická šetrnost ve stavebnictví na významu. Nové budovy a developerské projekty hrají klíčovou roli v dosahování udržitelné budoucnosti. Od používání ekologicky šetrných materiálů po snižování energetické náročnosti, novostavby mohou aktivně minimalizovat negativní dopady na životní prostředí.

Udržitelnost v jádru nového designu

Při budování nových staveb developeři myslí udržitelnost v jádru designového procesu. To zahrnuje výběr ekologicky šetrných materiálů, jako jsou recyklované stavební materiály, dřevo z udržitelného lesnictví a izolace s nízkým obsahem toxických látek. Jedním z příkladů vynikajícího developerského projektu, který klade důraz na udržitelnost, je Čtvrť Emila Kolbena. Tento projekt nabízí nové moderní byty s integrovanou fotovoltaikou na střeše, která umožňuje výrobu čisté a obnovitelné energie pro domácnosti.

Energetická účinnost a obnovitelná energie

Jedním z klíčových aspektů udržitelných novostaveb je důraz na energetickou účinnost. Moderní technologie umožňují využívat obnovitelné zdroje energie, jako jsou solární panely, větrné turbíny nebo tepelná čerpadla, které snižují závislost na fosilních palivech. Zelený a udržitelný developerský projekt Modřanský cukrovar si klade za cíl poskytnout kvalitní byty, které využívají obnovitelné zdroje energie a nachází se v blízkosti vody, což přispívá k harmonickému propojení s přírodou.

Využití dešťové vody a recyklace odpadních vod

Ve snaze šetřit vodní zdroje se nové stavby často vybavují systémy na sběr a využití dešťové vody. Tato voda může být použita na zálivku zahrad, splachování toalet nebo v domácnosti pro nekomerční účely. Luxusní developerský projekt Lake House Lhota nabízí moderní domy se zahradou, které jsou navrženy s důrazem na udržitelnost a využívají šetrných materiálů. Díky systémům na sběr a recyklaci dešťové a odpadní vody je tento projekt špičkovým příkladem ekologického a udržitelného bydlení.

Hodnocení BREEAM

Ve světle rostoucího zájmu zákazníků o udržitelné budovy se objevují nové standardy a hodnocení. Jeden z takových systémů je BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method). Toto hodnocení klade důraz na celkovou udržitelnost budovy a zahrnuje kritéria jako energetická účinnost, ekologické materiály, využití vody a další ekologicky šetrné praktiky.

Budování udržitelných novostaveb je v současné době mottem i mnoha českých developerů. Zájem klientů o ekologičtější varianty bydlení je vede k výběru šetrných materiálů, snižování energetické náročnosti a využívání obnovitelných zdrojů energie. Snaha uspět v prestižním hodnocení BREEAM přispívá k dosažení standardů pro ekologicky odpovědnou výstavbu. Ukázky úspěšných developerských projektů, jako Čtvrť Emila Kolbena, Modřanský cukrovar a Lake House Lhota, dokazují, že udržitelnost a kvalita mohou jít ruku v ruce a přispět k lepší budoucnosti pro nás i naši planetu.

Nejčtenější
30. června 2023

Nájemní bydlení pro zaměstnance jako atraktivní firemní benefit

Přibližně polovinu nájemců v nových nájemních projektech tvoří firmy dle analýzy společnosti Home Portal, která se specializuje na rezidenční trh novostaveb. Důvodem je stále oblíbenější benefit nájemního bydlení pro své zaměstnance, čímž si firmy zvyšují svou atraktivitu na trhu práce. A developeři vzhledem k poklesu prodejů na projekty nájemního bydlení dnes slyší. Poskytování nájemního bydlení zaměstnancům jako…

Číst článek
6. června 2023

Jak dnes prodávat rekreační nemovitosti? Nadstandardní služby nestačí, zajímavou novinkou je i garantovaný výnos

Rekreační nemovitosti jsou aktuálně bohužel hlavním poraženým vysokých úrokových sazeb. Covidová krize a nemožnost cestovat do zahraničí vyhnala ceny za tuzemské rekreační byty a apartmány vysoko nahoru. V současné chvíli se tak jejich prodej prakticky zastavil i přes mírné zlevnění. Proto je nyní čím dále častější nabízet kromě prodeje rekreační novostavby i výnos z pronájmu dané nemovitosti….

Číst článek
13. března 2023

Nové byty si ceny podrží, starší byty v Praze zlevní až o 10 %

O koupi bytu teď kromě finančně zajištěných investorů stojí málokdo. V lepším případě se zájemci o prohlídku jen trousí, v regionech téměř nikdo nepřijde. Situaci v článku pro Novinky.cz komentuje i Jan Vitvera, obchodní ředitel Home Portal.

Číst článek